0

Džo Baideno demokratų aplinkos valdomų Jungtinių Valstijų atsargumas ir nuosaikumas Ukrainos karo kontekste sulaukė nemažai kritikos. O Ukraina tiesiai šviesiai priekaištauja Vakarų pasauliui ir NATO dėl „nepakankamos drąsos“. Taip, NATO yra uždaras klubas, o ne pasaulio policininkas. Tačiau jau ir tarp Amerikos gynybos ekspertų pasigirsta rekomendacijų, kad derėtų dėti visas pastangas ne dėl laikinos taikos, o dėl reikšmingų galios svertų pokyčių.

Apie tai  Pentagono aplinkai dedikuotame leidinyje „Real Clear Defense“ savo pastebėjimas pasidalino JAV gynybos ekspertas bei konsultantas Stephenas Blankas. Pagrindinis jo teiginys – Vakarams „neatėmus iš Maskvos imperinės galios“, Europoje nebus jokios patikimos taikos.“

S. Blankas prisimenama, kad Sovietų Sąjunga kariavo prieš JAV Šiaurės Vietname, pasiųsdama ten ne tik per 500 lėktuvų, 2000 tankų, bet ir per 10 000 karo ekspertų – lakūnų, tankistų, artileristų. Ir pabrėžia, kad „per tą karą jokio eskalavimo neįvyko.“. Tad, pasak eksperto, nederėtų bijoti akivaizdžiau išreikšti paramą Ukrainai.

„Taigi – turime užtvindyti Ukrainą ginklais ir technologijomis, kurių jai reikia, kad ryžtingai ir visuotinai nugalėtų Rusiją. Todėl, kad ginklų tiekimas Ukrainai būtų sklandus, JAV prezidentas turi įgyvendinti Gynybos pramonės įstatymą.“ – savo publikacijoje teigia S. Blankas.

Pažymėtina, kad šio eksperto nuomonė tikrai neturėtų sulaukti ovacijų JAV demokratų politikų aplinkoje. Tačiau vertinant iš Lietuvos ar Rytų Europos perspektyvos – tai jau tam tikro posūkio Vakarų pasaulio strategų galvose ženklas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis