0

Balandžio 23 d., antradienį, 2024 m. balandžio 23 d., JAV Senatas svarstys Atstovų Rūmų remiamą įstatymo projektą dėl karinės ir finansinės pagalbos Ukrainai.

Apie tai pranešė Senato demokratų daugumos lyderis Čakas Šumeras (Chuck Schumer), rašo britų leidinys “Independent”. Be įstatymo projekto dėl paramos Ukrainai, tikimasi patvirtinti dar du įstatymo projektus dėl pagalbos užsienio šalims – Izraeliui ir Taivanui.

Pažymima, kad kai kuriems teisės aktams jau pritarė JAV Kongreso aukštieji rūmai. Dėl to dokumento kelias iki prezidento stalo, kur jį turėtų pasirašyti Joe Bidenas, tapo “gana lengvas”. Mat paramos paketo tvirtinimas strigo būtent Atstovų Rūmuose, kur jį blokavo Donaldo Trumpo šalininkai.

Šeštadienį, 2024 m. balandžio 20 d., JAV Atstovų Rūmai balsavo už pagalbą Ukrainai – iš JAV biudžeto šiam tikslui bus skirta 60,84 mlrd. dolerių. Šios lėšos bus paskirstytos keliomis kryptimis.

Dabar tikimasi, kad įstatymo projektą svarstys JAV Senatas. Jei jam bus pritarta, paskutinis etapas bus dokumento perdavimas pasirašyti JAV prezidentui Joe Bidenui.

Amerikos vadovas jau reagavo į įstatymų projektų dėl pagalbos Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui patvirtinimą. Džo Baidenas paragino Senatą kuo greičiau juos apsvarstyti ir nusiųsti Baltiesiems rūmams pasirašyti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat reagavo į balsavimą Atstovų Rūmuose. Jis sakė, kad įstatymo projektas padės išgelbėti tūkstančius gyvybių “ir sustiprins abi mūsų tautas”.

“Teisingą taiką ir saugumą galima pasiekti tik pasitelkus jėgą. Tikimės, kad įstatymų projektai bus palaikyti Senate ir nusiųsti svarstyti prezidentui J. Bidenui. Ačiū tau, Amerika!” – teigė jis.

Unian,ua, kaunieciams.lt

 

The post JAV paramos Ukrainai paketas – ledai pralaužti appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis