0

Dalinkitės

JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Williamas Burnsas neseniai atvyko į Ukrainą ir susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu bei Ukrainos žvalgybos pareigūnais. Taip, remdamasi šaltiniais agentūroje praneša kanalas CNN. Rusijos agresija prieš Ukrainą gali būti istorinė galimybė Vakarų žvalgyboms?

“Direktorius Burnsas neseniai atvyko į Ukrainą, kaip jis tai reguliariai daro nuo pastarosios Rusijos agresijos [fazės] pradžios daugiau nei prieš metus”, – CNN sakė pareigūnas. “Kaip ir kitų kelionių metu, direktorius susitiko su Ukrainos žvalgybos kolegomis  bei prezidentu V. Zelenskiu, dar kartą patvirtindamas JAV įsipareigojimą dalytis žvalgybos informacija, idant padėtų Ukrainai kovojant su Rusijos puolimu.”

CNN žinomas pareigūnas pažymėjo, kad B. Burnsas keliavo į Kijevą dar prieš “Vagnerio grupuotės” vadovo Jevgenijaus Prigožino [nepavykusį ar imituotą] sukilimą, apie kurį nebuvo kalbėta.

Kitas pareigūnas CNN sakė, kad B. Burnsas po gana keisto maišto taip pat kalbėjosi su savo kolega iš Rusijos Sergejumi Naryškinu ir pakartojo, kad JAV su juo neturi nieko bendra. Pirmasis apie šį pokalbį pranešė laikraštis “The Wall Street Journal”.

Laikraštis “The Washington Post, nurodoma CNN straipsnyje, pirmasis pranešė apie naujausią Burnso kelionę į Ukrainą.

“Nepasitenkinimas karu ir toliau grauš Rusijos vadovybę po nuolatine valstybinės propagandos ir praktikuojamų represijų dieta”, – sakė B. Burnsas šeštadienį, sakydamas pastabas Ditchley fondui Anglijoje, teigiama jo kalbos stenogramoje.

“Šis nepasitenkinimas suteikia mums, CŽV, kuri iš esmės yra žmogiškosios žvalgybos tarnyba, istorinę galimybę. Mes neleisime jos iššvaistyti”, – sakė jis.

Anksčiau CNN pranešė, kad CŽV ėmėsi aktyviai verbuoti rusų šnipus. Tai apima socialinės žiniasklaidos kampaniją, kuria siekiama įtikinti karu Ukrainoje ir gyvenimu Rusijoje nepatenkintus rusus pasidalyti savo paslaptimis.

Burnsas, aptardamas neseniai įvykusį “Vagnerio grupuotės” sukilimą, sakė, kad Prigožino veiksmai ir kalba prieš mėginant žygiuoti į Maskvą iliustruoja, kaip karas pakirto Rusijos vadovo Vladimiro Putino valdžią.

“Stebina tai, kad Prigožinas prieš [pradėdamas] savo veiksmus išsakė aštrų kaltinimą Kremliaus melagingam invazijos į Ukrainą pagrindimui ir kritikavo Rusijos karinės vadovybės vadovavimą karui. Šių žodžių ir veiksmų poveikis bus juntamas dar kurį laiką – tai ryškus priminimas apie ardomąjį Putino karo poveikį jo paties visuomenei ir režimui”, – sakė B. Burnsas.

Laikraštis “The Post” taip pat pranešė, kad anksčiau birželį B. Burnsas buvo susitikęs su Ukrainos pareigūnais, kurie, pasak su vizitu susipažinusių pareigūnų, atskleidė strategiją, kaip iki metų pabaigos atsiimti Rusijos okupuotą teritoriją ir pradėti derybas su Maskva dėl paliaubų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis