0

Visuomenė vis dažniau renkasi regionų gydymo įstaigas – žmonės pastebi, kad mažesniuose šalies miestuose jie gali ne tik išvengti milžiniškų eilių, bet ir gauti itin aukšto lygio gydymą, įsitikinę medicinos specialistai.

„Pastebime, jog pacientai ieško, kokiame rajone jie gali reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas gauti greičiau. Ne išimtis ir Jonavos ligoninė – iš didžiųjų miestų čia sulaukiame vis daugiau ligonių, todėl išaugus poreikiui prieš kelis mėnesius atsidarėme ir naują dienos chirurgijos skyrių“, – padidėjusį ligoninės lankytojų srautą ir bendrą situaciją regionuose komentuoja Jonavos ligoninės vadovas Gediminas Ramanauskas.

„Chirurginių operacijų apimtis labai plati, tarp jų nemažai ir tokių, po kurių pacientas gali laisvai judėti, pilnai atgauna visas fiziologines funkcijas ir po operacijos iškeliauja namo. Tai – puikus sprendimas didžiųjų miestų gyventojams, kurie regionuose gali gauti kokybiškas paslaugas, tokias kaip traumatologinės operacijos, artroskopija, meniskų, raiščių siuvimas, ginekologinės operacijos, histeroskopija, histerektomija, išvaržų, tulžies pūslės operavimas, skrandžio, venų, burnos ar gerklės operacijos. Pacientas ryte atvyksta į ligoninę operacijai, o vakare gali išvykti namo, vos dieną praleidęs dienos chirurgijos skyriuje“, – pasakoja ligoninės vadovas.

Pacientų pasitikėjimas regionų ligoninėmis pastebimas ir skaičiuose. 2023 m. vien Jonavos ligoninėje buvo atlikta virš 180 endoprotezavimo (nusidėvėjusių sąnarių, pvz., klubo arba kelio keitimas naujais dirbtiniais)  operacijų. 2022 m. tokios procedūros suteiktos tik 68 pacientams. G. Ramanauskas teigia, jog atsiradus naujam skyriui ir padidėjus ligoninės pajėgumams, šiemet bus galima atlikti dar daugiau įvairių operacijų.

Tiesa, anot Jonavos ligoninės vadovo, regionai intensyviai investuoja ne tik į dienos gydymo paslaugų plėtrą, bet ir kitus infrastruktūros pokyčius.

„Ligoninės didmiesčiuose susiduria su be galo dideliu pacientu srautu. Todėl natūralu, jog, tarkim, pooperaciniu laikotarpiu stacionariose palatose pacientai guli po 3-4. Čia regionai pranašesni, nes gali pasiūlyti daugiau privatumo.Pavyzdžiui, naujajame Jonavos ligoninės skyriuje galime pasiūlyti vienvietes bei dvivietes sukomplektuotas chirurgijos palatas, kuriose įrengtos sekimo, tiesioginio patekimo į operacines ir iš jų sistemos“, – sako G. Ramanauskas.

Regionuose – moderniausi gydymo metodai

Investicijos į regionų gydymo įstaigas leidžia teigti ir inovatyvias gydymo paslaugas. Viena tokių –klubo ir kelio sąnarių endoprotezavimo operacija, taikant vadinamąjį priekinį pjūvį, pasakoja Jonavos ligoninėje dirbantis ortopedas-traumatologas Povilas Čėsna.

Jonavos ligoninės nuotr.

„Priekinio“ pjūvio, nesvarbu kokios jo modifikacijos, esminis skirtumas ir privalumas – mažesnė minkštųjų audinių pažaida, lyginant su klasikiniu bei dažniausiai mūsų kraštuose gydymo įstaigose naudojamu „užpakaliniu“ pjūviu. Ši inovatyvi operacinė technika išnaudoja natūralius tarpraumeninius tarpus, stengiantis kiek įmanoma mažiau traumuoti audinius“, – dėsto P. Čėsna.

Anot jo, visuomenėje vis dar gajus klaidingas įsitikinimas, kad klubo keitimo operacijos ir pooperacinis periodas yra sudėtingi, o jiems reikia nusiteikti iš anksto ir gerai pasiruošti.

„Ruošdamiesi klubo ar kelio sąnario keitimo operacijai pacientai dažnai teiraujasi apie pasiruošimą pooperaciniam laikotarpiui – kaip tinkamai adaptuoti savo namų aplinką, kur įsigyti specialią įrangą ar prietaisus. Tačiau operuojant „priekinio“ pjūvio metodika, pooperacinis periodas pacientams ženkliai lengvesnis, sklandesnis ir beveik neįtakojantis kasdienės miego, poilsio ar tualeto rutinos, – pasakoja ortopedas-traumatologas. – Priešingai nei operuojant „užpakaliniu“ pjūviu, nereikia naudoti jokių specialių pagalvių, tualeto ar kėdės paaukštinimų ar kitokių priemonių“.

P. Čėsna džiaugiasi, jog dėl Jonavos ligoninėje taikomos „priekinio“ pjūvio metodikos, kuri gana retai taikoma net ir didžiausiose šalies ligoninėse, ne tik ženkliai sumažinama išnirimų ar kitų komplikacijų rizika, bet ir palengvinama vyresnių ar specialių poreikių turinčių priežiūrą bei slaugą.

 

 

The post Jonavos ligoninės direktorius: regioninės ligoninės šiuo metu išgyvena tikrą renesansą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva