0

2021 09 23

Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…“, siūlanti geriausius sprendimus dirbant laukus ir auginant gyvulius, pristatanti mokslo ir technikos naujoves, jau 25-erius metus vienija verslininkus, mokslininkus ir ūkininkus, stiprina jų ryšius.

Pasak šalies Prezidento Gitano Nausėdos, per visus šiuos metus paroda prisidėjo prie tvaraus žemės ūkio, inovacijų plėtros. Jos indėlis į žemės ūkį yra neabejotinas ir sveikintinas.

„Keitėsi technika ir požiūris, bet išliko žmonės, kurie turi aprūpinti maistu. Šiuolaikinė technika tikrai gali priminti kosminius laivus, bet ji pasižymi viena savybe – tausoja žemę. Ir tai pasiekta būtent bendradarbiaujant mokslui, verslui ir ūkininkams“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas taip pat pasidžiaugė, kad paroda turi savas tradicijas ir leidžia suvienyti žemės ūkio atstovus. „Mes tikrai turime kuo didžiuotis – naujovės jau pasiekė mūsų ūkius. Kalbant apie Žaliojo kurso iššūkius, svarbu ne tik technologijos, bet ne ką mažiau svarbus yra ir mokslo indėlis bei bendradarbiavimas. Kviečiu keistis mintimis, naujovėmis ir vežkite jas namo“, – kalbėjo ministras.

Inovatyvios technologijos, elektronika, dronai, žemės dirbimo ir sėjos mašinos, trąšos – tai tik dalis to, ką galima pamatyti jubiliejinėje parodoje. Tradiciškai gausiausia yra žemės ūkio technikos ekspozicija – lauko aikštelėse išstatyta sunkioji lauko technika ir ūkio padargai. Paviljonuose įvairios įmonės pristato ūkiams skirtas žemės ūkio naujoves.

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

Tačiau parodos lankytojų laukia ne tik įmonių ekspozicijos, bet ir gausi šviečiamoji programa. Tris dienas žinių ir inovacijų sklaidos centru tapsiančioje Žemės ūkio akademijoje savo stendą turi ir Žemės ūkio ministerija – jame lankytojai konsultuojami įvairiomis aktualiomis temomis.

Parodoje veikiančioje amatų ir sodinukų mugėje žmonės gali įsigyti retų augalų, vaisių, daržovių, įvairiausios ūkininkų pagamintos produkcijos. Net 20 ūkininkų prekiauja Žemės ūkio ministerijos įrengtoje trumpųjų maisto tiekimo grandinių ekspozicijoje.

Paroda „Ką pasėsi…“ vyksta rugsėjo 23-25 dienos. Į ją įleidžiami tik galimybių pasą turintys lankytojai.


 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos