0

2021 10 07

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16–22 d.), Aplinkos ministerija, kaip šios kampanijos Lietuvoje koordinatorė, išrinko judriausius šalyje: savivaldybę, valstybinę, mokymo, ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir įmonę. Nugalėtojams atiteks aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos ir ąžuoliukai.

 

Šiemet į akciją įsitraukė beveik 50 savivaldybių, kuriose mokyklos, darželiai ir kitos organizacijos visą savaitę rengė   skatinančias daugiau judėti, rinktis darnaus judumo alternatyvas ar jas išbandyti veiklas.

 

Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Alytus. Per savaitę alytiškiai ir miesto svečiai galėjo dalyvauti 3 ekskursijose-žygiuose, kurių metu ne tik daug vaikščiojo pėsčiomis, bet ir geriau pažinti gimtąjį  miestą. Pavyzdžiui, ekskursijos „Po trimis Alytaus tiltais“ metu keliauta pėsčiųjų ir dviračių Panemunės taku, susipažinta a su trijų Alytaus tiltų istorija. Dviračių žygio „Dviem ratais paskui traukinį“ maršrutas driekėsi senojo geležinkelio Alytus-Varėna pylimu, aplankyti išlikusius tiltelius ir tunelius. Finalinę akcijos dieną gyventojai buvo kviečiami į lobio paieškas. Ekskursijos metu susipažinta su Alytaus piliakalniu ir greta jo esančiomis teritorijomis.  

 

Judriausia mokymo įstaiga pripažinta Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazija. Jos moksleiviai kiekvieną dieną ilgosios pertraukos metu rinkosi  į „Flashmob“ šokį, organizavo pamokas darnaus judumo temomis. Taip pat leidosi į žygį pėsčiomis po Paberžės apylinkes, o paskutinę akcijos dieną buvo kviečiami į renginį „Šok į batą“, kurio metu sporto aikštyne buvo vedama „Kangoo Jumps“ treniruotė.

 

Judriausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga išrinktas Gargždų lopšelis-darželis „Gintarėlis“. Vaikai kasdien su auklėtojais mankštinosi, o mankštą derino su kvėpavimo pratimais. Taip pat  vyko paspirtukų, dviratukų, triratukų paradas, buvo šokinėjama per virvę, išbandytas greitasis ėjimas, vaikams pritaikytos futbolo ir krepšinio varžybos, pratimai su parašiutu, šokio užsiėmimai.

 

Judriausia valstybės institucija šiemet tapęs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras išsiskyrė aktyviu darbuotojų įtraukimu į organizuojamus renginius, Pavyzdžiui, į paskaitą apie darnų judumą su šios srities ekspertu dr. Jonu Damidavičiumi atvyko virš 200 kolegų. Darbuotojai į dalyvavo solo latino šokio elementais, pietietiška muzika išsiskiriančioje treniruotėje gryname ore kartu su treneriu Janu Tankevičiumi.

 

Judriausia įmone tapo UAB „SDG“, kuri kolegoms metė iššūkį – darbuotojai buvo kviečiami visą savaitę su kolegomis eiti pasivaikščioti į parką, nueiti į žygį, pasivažinėti dviračiu, riedučiais, paspirtuku, o galbūt apvažiuoti lankytinus objektus viešuoju transportu ar elektromobiliu ir taip darniais būdais nukeliauti 2021 kilometrą.

 
Europos judumo savaitę Aplinkos ministerija taip pat organizavo renginius ne tik darbuotojams, bet ir visiems vilniečiams. Gyventojai buvo kviečiami pradėti savaitę judesio pamoka kartu su aktoriumi Leonardu Pobedonoscevu, taip pat sudalyvauti diskusijose apie darnų judumą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos