0

Justino Jaručio vasara darbinga, pilna koncertų ir kūrybos, dalininkas kartu su Jessica Shy įrašė vieną populiariausių šio sezono dainų „Rugpjūtis“. Kūrinį įkvėpė J. Jaručio paauglystės prisiminimai ir patirtys, o mintis išleisti dainą kilo vieną vasaros naktį.

LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ dainininkas pasakoja apie kūrybą, savo vasarą ir svajonę koncertuoti Vingio parke, jį kalbina laidos vedėjai – Lavija Šurnaitė ir Ramūnas Zilnys.

– Daina „Rugpjūtis“ vienareikšmiškai yra vienas didžiausių šios vasaros hitų, apie ką yra ši daina?

– Daina yra apie meilę ir įsimylėjimą. Kai susitikom kurti dainą, galvojau, ką norėtųsi parašyti. Atėjo mintis – rugpjūčio 31 d., pradėjau kažką niūniuoti. Tas jausmas, kai vasarą, pas senelius arba kokioje stovykloje įsimyli, bet paskutinę dieną turi išsiskirti. Tai būna paskutinė vasaros diena, kažkokio nuostabaus etapo pabaiga. Mes apie tai pradėjom kurti, rašyti ir per kelis susitikimus gimė daina.

– Justinai, sakoma, kad daina susijusi su tavo paauglystės istorija, kai buvai sutikęs prancūzaitę?

– Taip, kai man buvo 14 ar 15 metų, aš visada nelaimingai įsimylėdavau. Tada kartu su prancūzų jaunimu išvažiavom į Rumuniją tvarkyti mokyklos. Ten nuvykęs ir beklausydamas John Frusciante, jo liūdnų grupės „Red Hot Chili Peppers“ albumų, tiesiog pamačiau tą merginą vardu Nuelė – taip dvi savaites ir prasikankinau.

– Dabar tie laikai, kai socialiniuose tinkluose galima susirasti visus pažįstamus, ar turi tavo minėtąją Nuelę feisbuko drauguose?

– Ne, neturiu, net neįsivaizduoju, nei pavardės, nieko. Atsimenu, kaip ji atrodo, turbūt, neatpažinčiau gatvėje, bet vaizdai yra likę – fainas prisiminimas.

– Kokia situacija su tavo feisbuko santykių statusu?

– Nesiskelbiu. Kaip ir savo gimtadienio nesiskelbiu, taip ir statuso. Galiu pasakyti tiek, kad esu labai laimingas.

– Kai dainuoji dainą apie įsimylėjimą su simpatiška ir labai populiaria mergina, turbūt, įsisuka klausimai, ar čia apie jų meilę?

– Ne, nemanau. Turim draugišką, gerą, komandišką ir partnerišką meilę, pagarbą vienas kitam, kaip draugai, kolegos.

– Dainą parašėte kartu su Jessica Shy, ar nujautėt, kad Lietuvoje ji taps tokia populiari?

– Tuo momentu, kai parašėm, tokio stipraus jausmo nebuvo. Aš labai gerai atsimenu, kad birželio pradžioje, kartu su Jessica jau buvau įrašęs kitą kūrinį, jis pilnai baigtas ir dainą norėjau išleisti liepos mėnesį. Tačiau vieną vakarą, iš koncerto važiuodamas namo, aš prisiminiau kūrinį „Rugpjūtis“, tuomet dvyliktą nakties skambinau Jessicai ir sakau: „Pabandom įrašyti ir išleisti šitą dainą pirmiau, nei kokią kitą mano dainą.“

– Pradžioje pradėjai tarsi rokerio kelią, kaip keitėsi tavo kūrybos stilius?

– Aš pats, dar nuo paauglystės, labiausiai norėjau groti roko muziką. Tą mes darėm su grupe „Freaks on Floor“, tą retai, bet darom iki šiol. Tačiau rokeriu savęs vadinti negaliu, esu viskas po truputį: ir kantri, ir pop, ir šokių, ir roko muzikos mėgėjas. Iš esmės – man tiesiog patinka muzika.

– Koks tavo tikslas? Kas turėtų nutikti, kad sakytum – „viską jau padariau“?

– Norėčiau koncerto Vingio parke su 60-80 tūkstančių žmonių. Nėra ko slėpti, manau, tai kiekvieno lietuvių atlikėjo svajonė. „Foje“ tai padarė ir mums visiems yra siekis padaryti tą patį. Tai vienas iš tikslų, tikrai ne pagrindinis, bet jo norėčiau siekti.

– Ką spėjai nuveikti šalia koncertų, kokia tavo vasara?

– Vasara netikėtai darbinga. Visą laiką parduodu savo vasarą, bet šį kartą man pavyko savaitei pabėgti, atsijungti nuo darbų ir paatostogauti. Bandau kuo dažniau išvažiuoti, pabūti Neringoje, pažaisti golfą, pabūti su dukra ir mėgautis vasara, gyvenimu, geru oru, vakarais maudytis ežeruose – standartinė vasara, kaip ir visų.

Visas pokalbis – rugpjūčio 16 d. laidos „Vasaros popietė” įraše.

Parengė Roberta Šukauskaitė.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva