0

Kadencijas baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Taivano prezidento Williamo Lai Ching-te inauguracijos ceremonijoje.

Naujasis Taivano prezidentas išrinktas demokratiškuose rinkimuose sausio mėnesį, kuriuose trečią kartą iš eilės prezidento mandatą iškovojo Demokratinės pažangos partijos (DPP) kandidatas. Rinkimuose dalyvavo 14 mln. taivaniečių (70 proc., turinčių balso teisę).

Vizito metu įvyks dvišalis D. Grybauskaitės ir Taivano prezidento bei viceprezidentės Hsiao Bi-khim susitikimas. Taip pat planuojamas D. Grybauskaitės susitikimas su kadenciją baigusia prezidente Tsai Ing-wen.

Harvarde mediko išsilavinimą įgijęs prezidentas Lai Ching-te yra patyręs politikas, 64-erių metų, kilęs iš neturtingos šešis vaikus auginusios šeimos, ėjęs premjero, viceprezidento ir DDP pirmininko pareigas. Žinomas savo tvirta pozicija Kinijos atžvilgiu, save apibūdinęs kaip „pragmatišką darbininką dėl Taivano nepriklausomybės“. Po pergalės rinkimuose pažadėjo išvengti karo Taivano sąsiauryje, siekti dialogo ir bendravimo su Pekinu, keisti jo požiūrį į Taivaną.

The post Kadencijas baigusi prezidentė – Taivano prezidento inauguracijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis