0
Dalinkitės

Kanados Kvebeko regione šeštadienį buvo pastebėtas baltasis lokys, paskatinęs laukinės gamtos pareigūnus perspėti apie galimą pavojų nedidelio miestelio gyventojus, kuriuos tokio „svečio“ pasirodymas labai nustebino.

Visuotinio atšilimo keliamo pavojaus simboliu tapęs baltasis lokys buvo pastebėtas ankstų rytą viename du tūkstančius gyventojų turinčiame miestelyje Gaspė regione – pusiasalyje, esančiame palei pietinį Šv. Lauryno upės krantą, sakė liudininkai.

Šeštadienio popietę pareigūnai vis dar bandė surasti gyvūną.

„Šuo lojo ir aš išgirdau savo partnerį šaukiant: „Ten lokys, ten lokys!“, – pasakojo Sophie Bonneville (Sofi Bonevil), gyvenanti už 800 km į rytus nuo Monrealio esančiame miestelyje.

Kvebeko provincijos policija tviteryje paskelbė įspėjimą apie pastebėtą lokį ir paragino žmones likti namuose.

S. Bonneville sakė, kad mieste niekas, net laukinės gamtos pareigūnai, niekada nėra matęs baltojo lokio, atklydusio taip toli į pietus.

„Žmonės galvojo, kad tai pokštas, – agentūrai AFP sakė ji. – Kaip lokys galėtų pereiti ledyną, plaukti ir atsidurti čia? Net šiauriniame krante gyvenantys žmonės nėra matę tokio dalyko.“

Policija ėmė patruliuoti šiame regione, kuriame populiarūs žygiai pėsčiomis.

„Vykstant klimato kaitai, viskas įmanoma, – sakė moteris, kuriai pavyko padaryti porą lokio nuotraukų, kol jis nuklydo į miškingą vietovę. – Nerimą kelia tai, kodėl jis čia atėjo? Ar tai lėmė visuotinis atšilimas? O gal tai buvo tiesiog gamtos klaida?“

Kanadoje baltosios meškos – didžiausi planetos sausumos plėšrūnai – yra įtrauktos į „pažeidžiamų“ rūšių sąrašą.

BNS, Užsienio verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis