0

Dalinkitės

Kol Kaune kandidatai į merus, kuriems greičiausiai teks konkuruoti su dabartiniu populiariu miesto vadovu Visvaldu Matijošaičiu, skelbiasi nedrąsiai, Vilniuje norinčių vis daugėja. Nacionalinis susivienijimas antradienį paskelbė į sostines lyderio vietą keliąs Vytauto Sinicos kandidatūrą.

„Vilniaus situacija paradoksali: tai nuostabus, ekonomiškai stiprus, žalias ir turtingos istorijos miestas, kurio daugumą problemų sukuria chaotiška miesto plėtra ir šiandien pačios savivaldybės vykdomi pokyčiai. Atrodo, kad meras su komanda siekia sunaikinti Vilniaus savitumą, kopijuodamas įvairias užsienio praktikas, o kasdienį vilniečių gyvenimą kuo labiau apsunkinti. Nematyti, kad kas stotų ginti Vilniaus nuo šios savivalės. Nueinanti administracija paskelbėVilnių Europos G tašku. Mes sakome, kad Vilnius – unikali Lietuvos sostinė ir tą savitumą būtina išryškinti. Judėjimas ir gyvenimas mieste turi būti patogus tiek vairuojantiems, tiek pėstiesiems, o miesto veidas – žalias ir istoriškas, neuždengtas trinkelėm ir stiklainiais“, – sako V. Sinica.

Jo teigimu, Vilniuje svarbiausia pagaliau įtraukti vilniečius į sprendimų priėmimą, kurti iš tiesų demokratinę savivaldą, nutraukti lėšų švaistymą beprasmiams ar net žalingiems dabartinės miesto valdžios projektams (gatvių siaurinimui, „žaliajai bangai“), užtikrinti maksimalų skaidrumą ir spręsti patiems vilniečiams aktualiausias švietimo prieinamumo, šildymo kainų, susisiekimo (įskaitant parkavimą) problemas.

„Proseneliai Vilniuje gyveno dar XIX amžiuje, čia gimiau ir užaugau ir aš. Vilnius yra ne tik miestas, kuriame gyvenu ir kurio gerovei noriu panaudoti visą politikos išmanymą. Tačiau Vilnius man būtų ne tik darbas. Tai ir miestas, kurį myliu, kuris nuoširdžiai rūpi ir kuriuo kasdien grožiuosi. Tą grožį būtina išsaugoti ir parodyti pasauliui. Artimiausiu metu Vilniaus laukia daugybė iššūkių ir labai svarbu, kas ir kaip juos pasitiks. Žinoma, vilniečiai gali vėl ir vėl rinktis tuos pačius, buvusius valdžioje žmones, vis tas pačias idėjas ir skandalais apipintas partijas. Bet jie turi ir unikalią progą pasirinkti jauną, valdžioje nebuvusį žmogų ir politinį judėjimą, kviečiantį susigrąžinti Vilnių į vilniečių rankas“, – komentuoja Vytautas Sinica.

Nacionalinis susivienijimas skelbia, kad Lietuvoje nėra užtikrinama tikroji savivalda, valdžia nuleidžiama gyventojams iš viršaus ir tą galutinai pakeisti galima tik įstatymų pataisomis Seime. Tačiau, kaip akcentuoja Vytautas Sinica, būtina jau dabar dalyvauti savivaldos rinkimuose ir rodyti pavyzdį, kaip galėtų atrodyti iš tiesų demokratiška ir skaidri savivalda.

Vilniaus universiteto doktorantas Vytautas Sinica buvo vienas Nacionalinio susivienijimo kūrimo iniciatorių ir šios partijos vicepirmininkas. Dėstė Vytauto Didžiojo universitete, dirbo Rytų Europos studijų centre, Seime ir Europos Parlamente, privačiame sektoriuje. Pastaruosius keletą metų taip pat leidžia knygas ir kuria laidas politinėmis temomis.

Vilniaus konservatoriai galimais kandidatais į sostinės merus siūlo Seimo vicepirmininkus Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę ir Paulių Saudargą, socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę bei dabartinį Vilniaus vicemerą Valdą Benkunską. Galutinai apsispręsti partija žada rugsėjo mėnesį.

Apie  planus siekti sostinės mero posto jau paskelbė Artūras Zuokas, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ į merus kels Seimo narį Luką Savicką. Laisvės partijoje siekį tapti meru išreiškė Vilniaus miesto administracijos direktorės pavaduotoja Donalda Meiželytė, o socialdemokratai galimais kandidatais į merus mato parlamentarus Rasą Budbergytę ir Liną Jonauską.

Dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius jau pareiškė trečios kadencijos nesieksiąs. Rinkimai į sostinės savivaldybių tarybas ir merus vyks kitų metųū pavasarį.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva