0
Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, dabar vadovaująs Vytauto Didžiojo Universiteto teisės fakultetui, o taip pat pasiskelbęs norįs būti prezidentu bei remiamas Laisvės partijos Dainius Žalimas, gavo kritikos už savo poziciją dabartinio prezidento atžvilgiu. Jam prikišta neapykantos kalba. Martynas Nagevičius yra visuomenininkas ir politikas, o taip pat žaliosios energetikos entuziastas. Jis replikavo socialiniame tinkle Facebook.
Facebook paskyros nuotr.
Toliau autentiškas M. Nagevičiaus tekstas:
“Jei jau kalbam apie neapykantos kultūrą, tai geriausias tos neapykantos kultūros pavyzdys yra Dainius Žalimas.”
Dainius Žalimas
Jūs galite galvoti, kad vyriškumas ir moteriškumas yra stereotipai. Aš manau, kad, kad vyrą Dievas sukūrė siekti būti vyrišku, ir tik kai jis to siekia, yra pilnatviškas. O moterį Dievas sukūrė būti moteriška ir taip pat laiminga ji būna, kai neneigia to savo moteriškumo.
Tai mano nuomonė. Ir jeigu kažkas galvoja kitaip, Ok, bet tai mano nuomonė ir aš nenoriu būti verčiamas tylėti, jai galvoju būtent taip. Kaip ir pripažįstu Jūsų teisę kalbėti, ką tik norit, jei nelendate į mano teises laikytis mano įsitikinimų bei viešai juos reikšti.
Ir ne aš nemanau, kad Gitanas Nausėda skleidžia neapykantą moterims (Mizoginija – neapykanta arba stiprus neigiamas nusistatymas moterų atžvilgiu). Nemanau, kad toleruoja totalitarizmą ir autoritarizmą (pastarasis labiau būdingas šiaip prieš tai buvusiai Prezidentei buvo). Nemanau, kad palaiko antisemitizmą.
Ir Lietuvoje yra Konstitucijos ginamos visų žmonių teisės, visų žmonių orumas. Ir homoseksualių žmonių irgi. Taip pat ir Katalikų bažnyčia homoseksualius žmones priima lygiai taip pat, kaip ir visus nuodėmingus žmones – su meile ir gailestingumu. Ir į homoseksualių santykių nuodėmę požiūris yra lygiai toks pats, kaip ir į visas žmonių nuodėmes, čia nėra jokio išskirtinumo. Ir tai nėra joks homoseksualių žmonių žeminimas. Ir tai nėra jokia homofobija.
Ar tai, ką parašiau yra neapykantos kalba?
O kalbant apie homoseksualių žmonių teises gyventi oficialioje valstybės pripažįstamoje partnerystėje, tokie D. Žalimo pasisakymai, kur suplakamos realios problemos su melu, tik mažina galimybes, kad tos problemos bus kažkaip visuotinai sutarus lengvai išspręstos.
O štai neapykantos kalbos pavyzdys:Pasak D. Žalimo, pastarieji ketveri G. Nausėdos prezidentavimo metai pažymėti beprecedenčiu neapykantos kultūros ugdymu.
„Dėl to, kad iš prezidento institucijos pusės iš esmės pataikaujama visiems seniems stereotipams ir demonstruojama 19 amžiaus samprata apie žmogaus teises, moterų vaidmenį ir šeimos sampratą. (…) Dabartinis prezidentas man yra lygu stagnacijai ir grįžimui atgal“, – teigė D. Žalimas.
„Iš Lietuvos visuomenės turi būti išgyvendinama mizoginija, antisemitizmas, homofobija ir visos kitos neapykantos formos bei neturi būti toleruojamos autoritarizmo ir totalitarizmo idėjos. Tai čia prezidentas tikrai gali, pirmiausia, moraliniu autoritetu rodyti deramą lyderystę“, – teigė D. Žalimas, pridurdamas, jog Lietuvoje turi baigtis žeminimas tų šeimų, kuriose vaikus augina nesusituokę, vieniši ar tos pačios lyties asmenų šeimos.”

The post Kandidatui į prezidentus replika dėl neapykantos kultūros appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva