0

Vasario 7 d. Lietuvos kariuomenė gavo pranešimą iš akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“, kad prie Būtingės naftos terminalo plūduro, baigiant tanklaivio krovą nutrūko švartavimosi lynas, atsijungė plaukiojančios krovos jūrinės žarnos mova ir į Baltijos jūrą išsiliejo apie 300 litrų naftos.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras taršos mastui įvertinti pasitelkė budintį Karinių oro pajėgų sraigtasparnį AS365N3+ „Dauphin“, kuris skrydžio metu aptiko teršalų dėmę į pietus nuo Būtingės terminalo. Preliminariais duomenimis teršalų dėmė yra apie 2 km ilgio ir 0,5 km pločio, užterštumą įvertino ir vėliau skridę Aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Teršalų likvidavimo darbams šiuo metu į nelaimės vietą išsiųstas KJP paieškos ir gelbėjimo laivas ,,Šakiai“, bet teršalų surinkimo sąlygas blogina stiprus bangavimas ir naftos dėmė dreifuoja pietų kryptimi. Įvertinti teršalų sklaidos situaciją dar kartą gali būti pasitelktas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis ir esant poreikiui papildomai aktyvuotas KJP štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“.

Lietuvos kariuomenės taikos meto užduotys – įstatymų nustatytais atvejais ir sąlygomis teikti pagalbą valstybės ir savivaldybių institucijoms, kaip donorų organus gabenimas, skęstančiųjų gelbėjimas, taršą jūroje likvidavimas laivais ir kitos užduotys.

KOP ir KJP nuotraukos.

The post Kariuomenė padeda šalinti naftos teršalus Baltijos jūroje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva