0

Rekordinis karštis savaitgalį, sumušė ir vandens sunaudojimo rekordus. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ fiksuoja kaip niekada didelį vandens suvartojimą – pasiektas kelerių metų rekordas. Sunaudota vandens tiek kiek jo užtektų pripildyti daugiau nei 15 olimpinių plaukimo baseinų.  Įprastai per parą vasaros metu suvartojama apie 30 milijonų litrų, atslinkus karščiams gyventojai sunaudojo 38 milijonus litrų. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pastebėjo, kad iš kai kurių vandens siurblinių vandens suvartojimas šoktelėjo daugiau nei 1200 kubinių metrų per valandą. Per savaitgalį sunaudota 113 milijonų litrų vandens.

 

„Per karščius vandens suvartojimas visada išauga, tačiau šiemet jis rekordinis. Labiausiai išaugo vandens suvartojimas iš I-os vandenvietės, iš jos vanduo tiekiamas ne tik šiaurinei miesto daliai, bet ir Klaipėdos priemiesčiams. I-oje vandenvietėje vandens suvartojimas per parą išaugo 2 milijonais litrų. Stebime, kad vandens suvartojimas didžiausias anksti ryte nuo 7 iki 9 valandų ir vakarais nuo 20 iki 22.30 val., piką pasiekia apie 21 valandą, kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ir labai tikėtina ne tik buities reikmėms, bet ir vejos laistymui. Didelis vandens suvartojimas gali sukelti vandens drumstumą ir mažinti vandens slėgį, ypač aukštesnėse gyvenamosiose vietose“, –  sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Taip pat bendrovė „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad vandentiekio avarija Liepų gatvėje, po geležinkelio bėgiais jau likviduota. Darbai baigti per savaitę. 60 metrų ilgio vandentiekio atkarpa atidaryta.

 

„Vandens padavimą nuolat sekame realiuoju laiku per SCADA sistemą ir matome, kad šiaurinėje miesto dalyje sumažėjęs vandens slėgis, pagerėjo. Tačiau visuomet išaugus vandens vartojimui, išlieka rizika, kad vandens slėgis gali būtų mažesnis nei įprastai. Todėl prašome gyventojų, vejas laistyti ne piko metu“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Specialistai pataria, per karščius vartoti daug skysčių,labiausiai patartina vandenį. Vien su prakaitu žmogus netenka apie 2 litrų vandens. Klaipėdoje centralizuotai tiekiamas vanduo yra saugus vartojimui, jis yra vidutinio kietumo, o tai reiškia, kad jame yra kalcio ir magnio, kuris būtinas žmogaus organizmui.

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Miestas