0

Dešimtasis Paveldotvarkos sezonas – startavo. Kaunas kviečia senųjų pastatų savininkus atnaujinti jiems priklausantį turtą. Miestas dalinai finansuoja fasadų tvarkybą, objektų pritaikymą neįgaliųjų reikmėms bei dekoratyvinio apšvietimo įrengimą. Plečiama tvarkybos geografija – nuo šiol pretenduoti į paramą galės ir UNESCO teritorijos apsaugos zonoje esantys objektai. Paraiškų laukiama iki vasario 2-osios.

„Atrodo, kad pagaliau Kaune tapo lengviau suskaičiuoti jau nebe sutvarkytus, atnaujintus pastatus, bet dar užsilikusius apšepusius fasadus – jų vis mažėja. Toliau einame šio tikslo link. Kaunas yra daugiausiai į paveldo apsaugą ir priežiūrą investuojantis miestas Lietuvoje ir neplanuojame sustoti. Startuoja jubiliejinis – dešimtasis – Paveldotvarkos programos sezonas.

Stengiamės, kad pastatų atnaujinimo programa būtų kuo patrauklesnė, todėl ją kryptingai tobuliname. Kur galima – paprastiname procesus, skiriame didesnes sumas tvarkybai, o šiemet plečiame ir geografines ribas. Vienu iš svarbiausių programos prioritetų iškėlėme pastatus, patenkančius į UNESCO teritoriją. Jiems bus teikiama neabejotina pirmenybė“, – kviesdamas dalyvauti jau dešimtmetį trunkančioje Paveldotvarkos programoje sakė meras Visvaldas Matijošaitis.

Paveldotvarkos programoje gali dalyvauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, valdantys paveldosauginius statinius ar objektus Kauno senamiestyje, Naujamiestyje, Žaliakalnyje. Mūrinių pastatų tvarkybai dalinis finansavimas gali siekti iki 50 procentų, medinių – iki 75 procentų.

Naujas programos prioritetas – tarpukario laikotarpio pastatai, esantys naujai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytos vertybės „Kauno modernizmas: Optimizmo architektūra, 1919-1939“ teritorijoje. Pretenduoti į paramą nuo šiol galės ir šios teritorijos apsaugos zonoje esantys objektai.

Gyventojų patogumui gerokai supaprastinta mažesnės apimties darbų atlikimo tvarka. Kai tvarkant fasadus nekeičiamas apdailos spalviškumas ir medžiagiškumas, gyventojai programoje gali dalyvauti ir neturėdami techninio projekto bei statybos leidimo, jei tai leidžia Statybos įstatymas.

Istorinių architektūros objektų ir kitų miesto pastatų atnaujinimą kasmet dalinai finansuojanti Kauno savivaldybė paraiškų lauks iki vasario 2 d. Dokumentus priima Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyrius (J. Gruodžio g. 9, Kaunas). Papildomos konsultacijos taip pat teikiamos el. paštu kulturos.paveldo.skyrius@kaunas.lt arba telefonu (8 37) 42 27 43.

„Europos paveldo ženklas, buvimas UNESCO pasaulio paveldo sąraše – milžiniškas laimėjimas visiems, tačiau tai ne finišas, greičiau tarpinė stotelė. Mūsų atsakomybė – saugoti architektūrą, atkurti ir atskleisti jos unikalumą, stilių ir dekorų įvairovę.

Jau dešimtmetį tai darome per Paveldotvarkos programą, turime šimtus puikių pavyzdžių ir neplanuojame sustoti. Kviečiu visus kauniečius atsinaujinti ir prisidėti prie dar gražesnio miesto“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Nuo 2015 metų Kauno savivaldybės iniciatyva ir parama atnaujinant savo pastatus pasinaudojo apie 200 savininkų. Miestas tam skyrė beveik kaip 4 mln. eurų. Vien 2023-aisiais pradėti beveik pusšimtis projektų už 2,5 mln. eurų.

Plačiau susipažinti Paveldotvarkos programa galima internete: paveldotvarka.kaunas.lt. Nuotraukos autor.

The post Kaunas pradeda jubiliejinį sezoną: paraiškos 2024-iesiems appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva