0

Apie 11 val. Kalėdų eglutės puošybos komanda grįžo iš dirbtuvių prie savojo kūrinio ir įsibėgėja su jos atstatymu. Nurinktos paskutinės apdegusios detalės, pakeltas bokštelis – konstrukcija pradedama dengti naujomis eglių šakomis. Vykstant darbams, nedidelis plotas atribotas apsaugine tvora.

Gerumas kauniečius suvienija: praeiviai vaišina darbininkus karšta arbata, o keletas atvykusių geradarių patys pasiprašė būti priimti į talką.

Menininkė Jolanta Šmidtienė tikisi, kad jau kitą savaitę eglutė sužibės naujai:

„Manau, kad sutvarkius, eglė atrodys lygiai taip pat, kaip buvo prieš tai. Dabar elektrikai aiškinasi situaciją, kiek dar reikės nuimti nesudegusių detalių, kad atstatytume elektros instaliaciją ir visą apšvietimą. Kitą savaitę tikriausiai vėl turėsime įžiebtą eglutę.

Darbuotojai čia sukasi jau nuo 3 val. nakties. Kai tik gavau žinutę, jog dega eglė, iškart persiunčiau ją kolegoms ir netrukus visa komanda suvažiavome čia. Buvo tik ką užgesinta.

Pirmiausia nurinkome visas sudegusias dekoracijas ir išvežėme į dirbtuves taisymui. Apie 60 vienetų apdegusių šviečiančių smilgų išvežėm nuvalyti, perdažyti ir sudėti naujas lemputes. Komanda dirba kaip vienas kumštis, tad neabejoju, kad per parą šį darbą padarys. Drugelius teks užsakinėti, kad gamintų papildomai.

Didžiausias iššūkis bus su girliandomis – jos visos tarpusavyje persipynusios. Ugnies apimtoje vietoje likęs „randas“, kuriame visiškai sudegė lemputės, bet reikės dar aplink ieškoti, kurios yra sugadintos ir visa tai teks keisti. Naujos girliandos jau pakeliui į Kauną. Turėsime jų pakankamai, kiek tik prireiks.

Pajutome didžiulį palaikymą, sulaukėme daugybės pagalbos siūlymų ne tik iš Kauno, bet ir visos Lietuvos. Žmonės ateina ir klausia, kuo gali padėti – šakomis, maistu ar dar kuo nors. Siūlosi stoti į talką ir pagelbėti darbais. Čia yra ta tikroji kalėdinė dvasia.

Pirmą kartą taip… Sunku paskaičiuoti žalos dydį, bet kol kas tai labiau moralinis skaudulys. Šiuo metu nėra kažkokio pykčio ar liūdesio, bet daugiau adrenalinas, kad nėra to vaizdo, o žmonės vis tiek čia renkasi, ateina pažiūrėti, todėl norisi ir tos kalėdinės dvasios jausmo. Stengsimės išdegusį „randą“ kuo greičiau panaikinti.“

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos