0

Kauniečiai ir miesto svečiai jau gali leistis į unikalią pažintį su savo gimtąja planeta: Kaune pradėta eksponuoti „Gaia“ – įspūdinga 6 metrų skersmens instaliacija, vaizduojanti Žemę. Minint Tarptautinę laimės dieną pristatomas pasaulinio garso menininko Luke’o Jerram’o kūrinys kviečia ne tik pasigėrėti planeta, kurioje gyvename, tačiau ir susimąstyti apie jos išsaugojimą.

„Džiaugiuosi, kad „Gaia“ pasiekė Kauną. Tai pirmas kartas, kai instaliacija eksponuojama Lietuvoje. Žvelgdami į ją, galime išvysti Žemę taip, lyg skrietume kosmose ir matytume ją iš viršaus. Sukūriau ją norėdamas įkvėpti žmones pagalvoti apie savo planetą ir tai, ko galime netekti dėl klimato krizės“, – sako L. Jerram’as.

NASA astronautų nuotraukomis paremta „Gaia“ tiksliai atkartoja Žemės vaizdinį, kokį jį išvystume iš Mėnulio. Meno kūrinys yra 2,1 milijono kartų mažesnis nei tikroji Žemė, o kiekvienas objekto centimetras atitinka 21 km Žemės paviršiaus.

Instaliacijoje skamba BAFTA apdovanojimą pelniusio kompozitoriaus Dan’o Jones’o specialiai sukurta garso kompozicija.

Išvysti šį kūrinį, kurį autoriai vadina asmeniškiausia pažintimi su savo planeta, iki balandžio 17-osios galima Kauno „Akropolyje“.

Pasak parodos kuratorių, Kaune tampa tradicija Laimės dieną švęsti miestui dovanojant kultūrines patirtis.

„Džiaugiuosi, kad meno kūriniai šįkart laukia ne muziejuje ar galerijoje, bet visiems  prieinamoje erdvėje. Bendradarbiaudami su kūrėjais ir verslais pastebime, kad tokie netikėti sprendimai dažnai būna patys efektingiausi. Todėl tikiuosi, kad šis susitikimas su mūsų planeta kiekvienam bus artimas, asmeniškas, jautrus ir įsimintinas“, – teigia instaliacijos kuratorė, „Salto“ bendraįkūrėja Agnė Pinigienė.

Apie L. Jerram:

Jungtinėje Karalystėje gyvenantis L. Jerram’as vien pernai surengė 115 parodų 27 šalyse, jas išvydo 3 mln. lankytojų.

Skulptūromis, instaliacijomis ir gyvo meno projektais autorius vis dažniau kviečia atkreipti dėmesį į mūsų planetos būseną ir sveikatą. 30 metų kuriančio menininko darbus galima išvysti muziejuose ir galerijose Niujorke, Šanchajuje ir Londone.

Viena iš žinomiausių jo instaliacijų „Gaia“ jau yra apkeliavusi Jungtines Amerikos Valstijas, Italiją, Airiją, Jungtinę Karalystę, Kiniją, Australiją, Taivaną ir kitas pasaulio šalis.

Luke’o Jerram’o instaliacija „Gaia“

Kada: kovo 20 d. – balandžio 17 d.

Kur: Kauno „Akropolis“, III a. Renginių Aikštė.

 

The post Kaune – unikali pažintis su gimtąja planeta appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis