0

Rusijos užpultos Ukrainos žiniasklaida klausimus dėl Kauno mero Visvaldo Matijošaičio krabiško verslo ir karo finansavimo kėlė dar 2021 metais. Klausimai – ar Valstybės saugumo departamentas, Užsienio reikalų ministerija įs;ėjo aie galimus padarinius? Jei ne, tai kodėl? O jei taip, kodėl mero verslovė ir jis pats nereagavo? Data matoma nuotraukoje:

„Vargu ar šiandien Ukrainoje kas nors yra ragavęs krabų lazdelių. Šis ingredientas įtraukiamas į daugelį šventinių patiekalų receptų, o kai kuriems ukrainiečiams krabų lazdelės, deja, yra vienintelė galimybė sužinoti, koks yra krabų mėsos skonis. Tačiau ar pirkdami populiarų produktą galime būti tikri, kad nefinansuojame Rusijos kariuomenės?  Kaip sužinojome, ne visada.

Puikus pavyzdys – didelė Lietuvos bendrovė „Vičiūnų grupė”, kurios didžiausios gamyklos yra būtent Rusijoje.  Remiantis keliais Lietuvos žurnalistų tyrimais bei Lietuvos politikų pareiškimais, neatmetama galimybė, kad ukrainiečių taip mėgstamos krabų lazdelės VIČI gali būti gaminamos gamykloje Kaliningrade, Rusijoje. O pagrindinis „Vičiūnų grupės” naudos gavėjas Visvaldas Matijošaitis savo verslo imperiją galėjo sukurti ne be KGB pinigų ir ryšių aukščiausiuose Kremliaus ešelonuose pagalbos.“

Taip rašė Ukrainos įvykius nušviečiantis portalas „obozrevatel.com“. Turėtina omenyje tai, kad  būtent Kaunas oficialiai draugauja su Charkovu (antras pagal dydį Ukrainos miestas), kuris bombarduojamas itin aršiai.

Verslovės „Vičiūnų grupė”: sėkmės istorija Ukrainoje aprašoma taip:

„Neabejotina krabų lazdelių pardavimo lyderė Ukrainoje yra Lietuvos bendrovė “Vičiūnų grupė”, kuriai tenka daugiau kaip 50 proc. šio produkto Lietuvos parduotuvėse. Nuo 2004 m. lietuviai Ukrainos rinką užkariauja per savo antrinę įmonę LTD “Vičiūnai-Ukraina”, turinčią filialus Kijeve, Charkove, Dniepropetrovske, Odesoje ir Ivano-Frankivske.

Pavyzdžiui, keliuose didžiuosiuose Ukrainos prekybos tinkluose Lietuvos gamintojo produkciją atstovauja tokie ukrainiečiams gerai žinomi prekių ženklai kaip “VIČI”, “ESVA” ir “Columbus”. Bendrovė “Vičiūnai-Ukraina” LTD taip pat gamina ir parduoda savo gaminius prekiniais ženklais “Ribnij den”, “Šedroje more” ir “Najidaiko”.

Lietuviškų prekių ženklų gaminių galite rasti “Auchan”, “Metro”, “MegaMarket”, “Velika Kyshenia”, “Silpo” ir daugelio kitų tinklų parduotuvėse.

Žinoma, “Vičiūnų grupės” ir jos dukterinės įmonės Ukrainoje siūlomų produktų asortimentas neapsiriboja vien krabų lazdelėmis. Tačiau būtent šis produktas parduodamas daugiausiai ir geriausiai.

Be to, Lietuvos bendrovės “Vičiūnų grupė” eksporto geografija neapsiriboja tik Lietuva ir Ukraina. Bendrovės gaminiai parduodami 56 šalyse tiek buvusioje Sovietų Sąjungoje, tiek Europoje, tiek kitose pasaulio šalyse.“ O

O dabar klausimas ne tik merui, bet ir kauniečiams: beveik sunaikintam Charkovui padedama krabo lazdelėmis?

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis