0

Dalinkitės

Kauno apylinkės teismo Kaišaidorių rūmai šiandien išnagrinėjo Lietuvos kalėjimų tarnybos pateiktą lygtinio laisvės iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimą nusikalstamo susivienijimo organizatoriui R. S. taikyti lygtinį paleidimą ir šį prašymą atmetė.

2018 m. gegužės 2 d. buvo paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje R. S. dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir vadovavimo buvo nuteistas 12 metų laisvės atėmimo bausme. Šioje byloje dėl dalyvavimo organizuoto nusikalstamumo veikloje buvo nuteisti ir kiti 22 grupuotės nariai.

Bylos duomenimis, asmenys nuteisti už tai, kad laikotarpiu nuo 2008 m. vasario 18 d. iki 2012 m. sausio 25 d. Vilniuje apvogė daugiau kaip 70 butų ir namų, taip pat dėl to, jog prievartavo turtą ir apgaule užvaldė asmenų, kurie neteisėtai disponavo akcizinėmis prekėmis, turtą.

2018 metų nuosprendžiu buvo įrodyta, kad R. S. vadovavo nusikalstamo susivienijimo veiklai ir jo narių daromiems nusikaltimams, koordinavo nusikalstamo susivienijimo narių veiksmus, prižiūrėjo vidinių elgesio taisyklių ir drausmės laikymąsi, sprendė konfliktus su kitas nusikalstamas veikas darančiais asmenimis, rinko informaciją apie didelėmis pinigų sumomis, vertingomis prekėmis ir akcizais neapmokestintomis cigaretėmis disponuojančius asmenis, sistemino ją, rengė pats ir patvirtindavo kitų susivienijimo narių jau parengtus nusikalstamos veiklos planus, rūpinosi ginklų, sprogstamųjų medžiagų, transporto, ryšio ir kitokių techninių priemonių įgijimu ir saugojimu, rinko ir kaupė lėšas, gautas iš nusikalstamos veiklos, paskirstė nusikalstamo susivienijimo nariams vaidmenis.

Teismas, nagrinėdamas teikimą pažymėjo, kad lygtinis paleidimas iš nuteisto asmens reikalauja maksimalios jo elgesio korekcijos, kuri leistų daryti abejonių nekeliančią išvadą dėl tolesnio, išimtinai vien tik teisėto jo elgesio. Tuo tarpu nuteistojo R. S. elgesyje vis dar stebimi nusikalstamą elgesį didinantys kriminogeniniai veiksniai. Teismas taip pabrėžė, jog nuteistasis, kalbėdamas apie nusikalstamas veikas, už kurias šiuo metu atlieka bausmę, savo kaltę kategoriškai neigia, nesiekia analizuoti nusikalstamo elgesio priežasčių bei pasekmių.

Tai, kad nuteistasis vis dar yra linkęs savo nusikalstamą elgesį minimalizuoti, perkeldamas atsakomybę, tiesiog netinkamai susiklosčiusioms aplinkybėms, leidžia teismui spręsti, kad nuteistasis dar nėra pasimokęs iš savo ankstesnio patyrimo ir negalima spręsti, kad lygtinio paleidimo instituto taikymas, šiuo bausmės atlikimo metu būtų efektyvus.

Atsižvelgus į visas aplinkybes, 2023 m. liepos 20 d. Kauno apylinkės teismas priėmė nutarimą atsisakyti patvirtinti Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimą taikyti nuteistajam R. S. lygtinį paleidimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva