Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kauno merija svarstytų galimybę padėti nusiaubtam pajūriui

  • 2022-02-01
  • kaunieciams.lt
  • Lietuva

Kauno merija svarstytų galimybes padėti stichijos nusiaubtam pajūriui, tačiau mano, jog tai – nacionalinės svarbos klausimas ir būtinas vyriausybės įsikišimas.

„Kol kas pagalbos prašymų nesame sulaukę. Jeigu tokie pasiektų Kauną, jie būtų atitinkamai svarstomi. Savivaldybės turėtų palaikyti ir padėti viena kitai, tačiau kiekvienu atveju reikia objektyviai vertinti, kiek tai gali būti realiai efektyvu. Pajūrio zona yra reikšminga visai Lietuvai, todėl šioje situacijoje pavienių savivaldybių pastangos veikiausiai neduotų reikiamo rezultato. Tokiu atveju rūpestis audros nuniokotomis teritorijomis ir konkreti pagalba savivaldybėms turėtų būti teikiama nacionaliniu lygiu,”- portalui „kaunieciams.lt” sakė Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėjas viešiesiems ryšiams Tomas Jarusevičius.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas žiniasklaidai sakė, kad pajūryje siautusio vėjo padaryti nuostoliai dar nesuskaičiuoti, bet didžiausia žala padaryta paplūdimiams ir jiems sutvarkyti reikės Vyriausybės pagalbos.

„Dar šiek tiek ankstoka įvertinti, kiek tos žalos padaryta, tačiau tikrai nemažai, natūralu, kad pati didžiausia žala yra paplūdimiai, paplautos kopos, prarasta dar šiek tiek smėlio, dar šiek tiek atiduota žemės jūrai, ir labai stipriai suniokota visa infrastruktūra, inventorius“, – pirmadienį BNS sakė V. Grubliauskas.

Pasak mero, savivaldybė iš savo finansinių resursų sutvarkys infrastruktūrą – apžvalgos aikšteles, pėsčiųjų takus, įrenginius, tačiau pajūrio juostai apsaugoti reikia konceptualių sprendimų, pvz., papildymo smėliu, ir tai jau nebe vienos savivaldybės kompetencija.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pirmadienį rašė:

„Savaitgalį pajūrį talžęs itin stiprus vėjas nuostolių padarė ir Palangoje.
Miesto komunalininkai ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dirbo visą naktį, tebetriūsia ir šiuo metu.
Dėl stipraus vėjo Šventojoje jūra nebepriėmė vandens, tad Šventosios upė išsiliejo iš krantų bei apsėmė šalia esančius medinius poilsio namukus, užsemta buvo ir Šventosios uosto teritorija. Tačiau šiandien jūra jau priima upės vandenį, tad uosto teritorijoje vanduo jau nuslūgęs, potvynis traukiasi ir kitoje Šventosios dalyje.Per audrą pakilo ir Rąžės vandens lygis, kai kuriose vietose ji išsiliejo iš krantų.
Įsisiautėjus vėjui, jūros bangos talžė ir kurorto paplūdimius. Prasčiausia situacija ties Būtinge, Nemirseta, Užkanave bei Monciškėmis – čia kopos stipriai paplautos.
Laimei, centriniams Palangos ir Šventosios paplūdimiams didelės žalos stiprus vėjas nepadarė, kadangi bangos kopų nepasiekė. Tai dar kartą patvirtina, kad sprendimas papildyti paplūdimius smėliu buvo teisingas – jei minėti darbai nebūtų buvę atlikti, šiandien kalbėtume apie visai kitokią situaciją paplūdimiuose.
Žinoma, kažkiek smėlio jūra pasiėmė, tačiau tikimės, kad jį sugrąžins.
Per audrą mieste išvartyta apie 30 medžių, dar antra tiek išlaužyta bei išvartyta Palangos Birutės parke. Gerokai daugiau nukentėjo rekreaciniai kurorto miškai – čia išvartyta šimtai medžių, tad tikimės, kad miškininkai juos sutvarkys.”
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesiai gelbėtojai sekmadienį 173 kartus vyko šalinti stipraus vėjo sukeltų padarinių, daugiausiai – Klaipėdos regione.

Panašūs straipsniai:

Klaipėdos prokurorai įtaria sukčius

2025-06-02

Astrologinė prognozė birželio 2-ajai

2025-06-02

Klaipėdos bibliotekininkės byla Konstituciniame Teisme

2025-06-01

Uostamiesčio policijoje mirė sulaikytas žmogus

2025-06-01

Klaipėdoje keičiasi vandens tyrimų tvarka

2025-06-01

Nelaimės Klaipėdoje ir Vilniuje -nukentėjo vaikai

2025-06-01

Premjero sveikinimas Tėvo dienos proga

2025-06-01

Astrologinė prognozė birželio 1-ai

2025-06-01

Europarlamentaras teigia vykdantis rinkiminius pažadus

2025-05-31

Uostamiestyje – vandenilio aikštelės statyba

2025-05-31

Seimo kanceliarija pramogaus Skuodo šventėje

2025-05-31

Vaikų gynimo dieną dovanokite laiką kartu

2025-05-31

Astrologinė prognozė gegužės 31-ai

2025-05-31

Klaipėdos „Akropolyje“ atidaroma paroda „Baltijos žinutė“

2025-05-30

Nustebs net grilio karalius tėtis – vištienos blauzdelių „ledinukai“

2025-05-30

Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos valstybinė kolegija vienijasi

2025-05-30

Astrologinė prognozė gegužės 30-ai

2025-05-30

Klaipėdoje nuteista sukčių gauja

2025-05-29

Kretingos rajone „krauju“ srūva Žibos upelis?

2025-05-29

Astrologinė prognozė gegužės 29-ai

2025-05-29

Klaipėdos universiteto futbolo komanda – šalies čempionė

2025-05-28

Vilkinant pensijų reformą atstovaujama ne žmonių interesams

2025-05-28

Mirė Tauragėje per sprogimą name sužalota moteris

2025-05-28

Prezidentas pasveikino Azerbaidžaną Respublikos įkūrimo metinių proga

2025-05-28
Horoskopas

Astrologinė prognozė gegužės 28-ai

2025-05-28

Europos Komisija kovos su kiniškomis padangomis

2025-05-27

Krokų lankos ežeras bus įžuvinamas unguriais

2025-05-27

Ūkininko patirtis – dirvožemio tyrimai būtini

2025-05-27

Prezidentas atėmė apdovanojimą iš E. Vaitkaus

2025-05-27

Klaipėdietis kaltinamas sukčiavimu, turto prievartavimu ir grasinimais nužudyti

2025-05-27

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt