0

Dalinkitės

Šią savaitę prasidėjo brandos egzaminų sesija. Prašymus laikyti 2023 metų brandos egzaminus pateikė 413 Kauno rajono, 5 Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos abiturientai ir 48 eksternai.

„Norint gauti brandos atestatą ir įgyti vidurinį išsilavinimą reikia būti išlaikius du brandos egzaminus. Vienas iš jų – lietuvių kalbos ir literatūros – yra privalomas. Šio egzamino tipą, valstybinį ar mokyklinį, mokiniai pasirinko savo nuožiūra. Norintiems stoti į valstybės finansuojamas vietas universitete reikia išlaikyti tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą“, – aiškino Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Jankauskienė.

Kauno rajono savivaldybėje paskirtuose brandos egzaminų centruose šįmet vyks 9 egzaminai. Dėl mažai pasirinkusių mokinių skaičiaus laikyti rusų ir vokiečių kalbų egzaminus, abiturientai šiuos egzaminus laikys Kauno mieste.

Valstybinių brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 5 d. lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu. „Šį egzaminą laikė 415 abiturientų: iš jų 350 – valstybinį egzaminą, o 65 – mokyklinį“, – skaičius vardijo vedėjo pavaduotoja.

Pakaunėje daugiausiai kandidatų, kaip ir visoje šalyje, – 361, rinkosi laikyti anglų kalbos egzaminą, t.y. 85 proc. Matematikos brandos egzaminą pasirinko laikyti 345 kandidatai, istorijos – 154, biologijos – 153, o geografijos – 101. Mažiausiai kandidatų pasiriko laikyti fizikos (33) ir chemijos (35) egzaminus.

Tarp mokyklinių brandos egzaminų šiais metais populiariausias technologijų egzaminas. Jį laikė 47 abiturientai, o menų mokyklinį egzaminą – 11. Vienas abiturientas iš VšĮ VDU Ugnės Karvelis gimnazijos parengė biologijos brandos darbą.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis birželio 27 dieną. Rezultatus Nacionalinė švietimo agentūra planuoja skelbti ne vėliau kaip iki liepos 13 dienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva