0

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis (Į Seimą išrinktas Kaune – Centro – Žaliakalnio apygardoje )  po susitikimo su Kazachstano užsienio reikalų ministru Muchtaru Tileuberdi teigė, kad vykstantys geopolitiniai pokyčiai reikalauja naujų sprendimų, ir vienas tokių sprendimų – siekti abiem pusėms naudingo glaudesnio ES ir Kazachstano bendradarbiavimo.

URM nuotr.

„Lietuva pasirengusi prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo, skatinant junglumą bei kontaktus tarp žmonių“, – teigė ministras G. Landsbergis.

Gruodžio 5 – 7 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankosi Astanoje, Kazachstane, kur antradienį susitiko su užsienio reikalų ministru Muchtaru Tileuberdi, Senato pirmininko pavaduotoju Askaru Šakirovu ir Mažiliso tarptautinių reikalų, gynybos ir saugumo komiteto pirmininke Aigul Kuspan.

G. Landsbergis padėkojo Kazachstanui už tvirtą laikyseną, paremiant pagrindinius tarptautinės teisės principus: teritorinį vientisumą, sienų nepažeidžiamumą ir taikų bendradarbiavimą, atkreipdamas dėmesį, kad vizitas vyksta sudėtingu geopolitiniu metu, vykstant Rusijos agresijai prieš Ukrainą.

Ministras taip pat išreiškė padėką už Lietuvos istorinio paveldo vietų Kazachstane puoselėjimą. Šių metų gegužės mėnesį Spassk memorialiniame komplekse atidengtas paminklas Lietuvos politiniams kaliniams.

Ministras G. Landsbergis taip pat išsakė palaikymą Kazachstano siekiui diversifikuoti šalies energetinius ir prekybinius ryšius. „Kazachstanui reikia Europos ir Europos Sąjungai reikia Kazachstano plėtojant patikimus energetinius, prekybos, išteklių tiekimo, tranzito ir logistikos ryšius“, – pabrėžė ministras.

Pasidžiaugdamas abipusiu pasitikėjimu, taip pat atkreipęs dėmesį į Kazachstano užsibrėžtus reformų tikslus, ministras G. Landsbergis pridūrė matąs dar nemažai potencialo glaudesniam abiejų šalių bendradarbiavimui.

„Sveikindami jūsų pasiryžimą kurti naują Kazachstaną, norime patikinti, kad Lietuva pasirengusi pasidalinti savo patirtimi ir ekspertinėmis žiniomis jūsų reformų kelyje,  skatinant  demokratiją, puoselėjant žmogaus teises ir pagrindines laisves“, –  teigė Lietuvos ministras.

Kalbėdamas apie ilgalaikių verslo ryšių tolesnę plėtrą, ministras G. Landsbergis kvietė toliau kurti transporto ir logistikos jungtis, didinti abipuses investicijas, išnaudoti turizmo sektoriaus potencialą, skatinti studentų mainus.

Pagerbdamas totalitarizmo aukų atminimą, vizito metu Lietuvos ministras aplankė ir padėjo gėlių vainiką ALŽIR memorialiniame komplekse, įkurtame buvusio lagerio teritorijoje.

Gruodžio 7 dieną ministras G. Landsbergis susitiks su Kazachstano Prezidentu Kasymu Žomartu Tokajevu.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis