0

Keli šimtai kauniečių pirmadienį susirinko prie Kauno miesto savivaldybės išreikšti protestą dėl mero Visvaldo Matijošaičio šeimos verslo, tebetęsiančio veiklą Rusijoje.

Plakatais, Ukrainos vėliavomis nešini žmonės skandavo Ukrainą palaikančius šūkius ir reikalavo merą išreikšti aiškią poziciją dėl „Vičiūnų grupės“ verslo nutraukimo bei įvardyti datą, kada tai įvyks.

Renginyje dalyvavę apie 300 žmonių laikė plakatus „Tavo koldūnai nėra svarbesni už karą“; „Vieningas Kaune ir karinė Vieninga Rusija! Eikite paskui rusų laivą“; „Pinigai krauju nesmirda“, nešėsi tankų su „Vičiūnų“ logotipu“ paveikslėlius.

Jie skandavo „verslui Rusijoje ne!“ ir „Ukraina!“ bei švilpė.

„Pagrindinis reikalavimas yra, kad nustokime trypčioti vietoje, ir kad „Vičiūnai“ greičiau nutrauktų savo verslo veiklą Rusijos Federacijoje“, – žurnalistams sakė renginio organizatorius Antanas Jankūnas.

Renginyje jis retoriškai klausė, kiek aukų turi pareikalauti karas, kad galų gale ateitų metas stabdyti verslą.

„Tai daro žalą, tas trypčiojimas vietoje ir sakymas, kad veiklą nutrauksime, o paskui paaiškėja, kad viskas toliau vyksta, tiek miesto reputacijai, tiek merui kaip mūsų rinktam atstovui ir pastato miestiečius prieš visą Lietuvą į tokią nemalonią padėtį ir formuoja mūsų kaip miesto gyventojų prastą reputaciją“, – sakė A. Jankūnas.

Jis teigė, jog į renginį buvo kviečiamas ir pats Kauno meras, tačiau neatvyko.

Plakatą atsinešęs 67-erių Romualdas sakė, kad norėtų, jog meras „eitų iš savo to posto“ ir teigė, jog įvairių „neaiškumų“ su juo buvo nuo pat išrinkimo.

„Norėtųsi, kad miesto, kuriame užaugau, kuriame gyvenu ir kurį labai myliu vadovas turėtų teisingą poziciją šiuo istorijos metu ir nutrauktų visus verslo santykius su Rusija“, – sakė 32-ejų Eglė.

„Pasigendu stipraus žodžio, kad tiesiog pasisakytų, kaip yra. Dabar atrodo tiesiog stumdo: vėliau pasakysime, kai bus laikas ir padarysime. Laikas jau buvo“, – kalbėjo 33-ejų Darius.

Į renginį susirinko ir opozicinių Kauno konservatorių frakcijos nariai.

„Prie kitų klausimų, kuriuos mes esame pateikę – datos įvardijimas: kada „Vičiūnų grupė“ pasitraukia iš Rusijos Federacijos, šalies okupantės“, – renginyje kalbėjo konservatorių frakcijos narys Paulius Lukševičius.

Kauno meras V. Matijošaitis anksčiau pirmadienį pranešė, jog neįmanoma numatyti terminų, kada „Vičiūnų grupė“ sustabdys savo verslą Rusijoje.

„Pats versle jau senokai nedalyvauju, bet žinau, kad iki šios dienos atlikta didelė dalis darbų. Sąlygos keičiasi beveik kasdien, dėl to numatyti konkrečių datų ar terminų neįmanoma – tai būtų tiesiog fantazijos ir elementarus melas. Daroma viskas, kad būtų baigta kuo greičiau“, – sakė Kauno meras.

Apie tai, kad stabdo veiklą Rusijoje „Vičiūnų grupė“ pranešė kovo 7 dieną.

Tuomet V. Matijošaičio sūnus, grupės generalinis direktorius Šarūnas Matijošaitis teigė, jog pritarta planams „koncentruoti verslą bei gamybą Europoje ir stabdyti veiklą Rusijoje“.

Tuomet taip pat teigta, jog procesai reikalauja laiko.

Dalis „Vičiūnų grupės“ produkcijos gaminama Kaliningrado srityje ir yra parduodama Rusijoje, kitose Rytų rinkose.

Praėjus savaitei visuomenininkas Andrius Tapinas feisbuke paskelbė, jog gamybos apimtys šioje gamykloje nemažėja.

Apie tai, remdamasis savo šaltiniais, pranešė ir nacionalinis transliuotojas LRT.

„Vičiūnų grupė“ taip pat valdo įmonę Ukrainoje, jos filialai veikia Kyjive, Charkive, Dnepropetrovske, Odesoje ir Ivano Frankivske.

Kovo 14 dieną pranešta, jog po artilerijos apšaudymo užsiliepsnojo ir visiškai sudegė „Vičiūnų grupės“ logistikos sandėlis, esantis Ukrainoje, Brovaruose, apie 15 kilometrų į šiaurės rytus nuo Kyjivo.

Grupė teigia produkciją teikianti į daugiau nei 60 pasaulio rinkų.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos