0

Trys žmonės žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti per ketvirtadienio žemės drebėjimą Kinijos pietvakarinėje Sičuano provincijoje.

Priešaušriu įvykusio drebėjimo epicentras buvo Lusiano apygardoje, maždaug 120 km į pietvakarius nuo Čongčingo didmiesčio. Šiame mieste ir aplinkiniuose rajonuose gyvena maždaug 30 mln. žmonių.

Per drebėjimą Lusiane sugriuvo dešimtys namų, apgadinta daug kitų pastatų. Vietos žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti įgriuvusios lubos vienoje ligoninėje ir gatvėse stoviniuojantys gyventojai, pareigūnams įspėjus negrįžti į patalpas.

JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad drebėjimo stiprumas buvo 5,4 balo, bet Kinijos žemės drebėjimų tyrimų centras nurodė, kad drebėjimas buvo 6 balų. Abi įstaigos pranešė, kad hipocentras buvo negiliai, 10 km gylyje.

Pasak Lusiano pareigūnų, per šį seisminį įvykį „žuvo trys žmonės, dar trys buvo sunkiai sužeisti, o 57 nukentėjo nesunkiai“.

Mažiausiai 10 tūkst. žmonių perkelti į laikinas prieglaudas, nurodė vietos valdžia.

USGS preliminariu vertinimu, „tikėtina reikšminga žala“.

Kinijoje nuolat įvyksta žemės drebėjimų, ypač kalnuotuose vakariniuose ir pietvakariniuose regionuose.

2008 metais per 7,9 balo žemės drebėjimą Sičuano provincijoje žuvo ar dingo 87 tūkst. žmonių, tarp jų tūkstančiai vaikų, žuvusių sugriuvus prastai pastatytoms mokykloms.

Tuomet vyriausybė tikslaus aukų skaičiaus nepaskelbė, o policija sulaikė aktyvistus, mėginusius suskaičiuoti žuvusius vaikus.

Redaktorė Silvija Čibirienė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis