Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Klaipėdos energijos“ šiluma – tarp pigiausių Lietuvoje

  • 2025-04-29
  • Klaipedieciams.lt
  • Miestas, Redakcija

Balandžio 16 dieną pasibaigęs šildymo sezonas, kaip pasakoja „Klaipėdos energija”  buvo palankesnis nei ankstesniais metais.

Tomas Čyvas

AB „Klaipėdos energija“ sako siekusi užtikrinti, kad vartotojams šilumos kaina būtų mažesnė arba išliktų panaši, lyginant su praeito sezono šildymo laikotarpiu. Šios pastangos, anot bendrovės pranešimo spaudai,  davė gerų rezultatų. Pasak energetikų, bendrovės gaminamos ir tiekiamos centralizuotos šilumos energijos kaina visą 2024-2025 metų šildymo periodą buvo viena mažiausių šalyje.

Mažesnės šilumos kainos nei šalies vidurkis

Teigiama, kad 2024-2025-ųjų šildymo laikotarpį vidutinė šilumos kaina uostamiestyje ir Gargžduose siekė 6,51 ct/kWh (be PVM), tai yra 3 % mažiau nei praėjusį sezoną, kai kaina siekė 6,74 ct/kWh (be PVM). Siekiant užtikrinti tikslų palyginimą, kainos pateikiamos be PVM, nes pernai gegužę pagal Seimo sprendimą buvo panaikinta dvejus metus galiojusi 0 % PVM lengvata centralizuotai tiekiamai šilumai gyventojams. O šį sezoną jau pradėtas taikyti 9 % PVM tarifas.

2024 m. lapkritį ir gruodį Klaipėdos ir Gargždų gyventojams tiekiamos šilumos kaina buvo mažiausia tarp 5 didžiųjų šalies miestų, o 2025 m. balandį – žemiausia visoje Lietuvoje. Likusiais mėnesiais „Klaipėdos energija“ tarp kitų šilumos tiekėjų išsiskyrė viena žemiausių šilumos kainų Lietuvoje. Per visą šildymo sezoną bendrovė nuosekliai išlaikė konkurencingą kainą, kuri svyravo tarp 5,49 ct/kWh ir 7,41 ct/kWh (be PVM), kai tuo metu šalies vidutinė šilumos kaina svyravo nuo 7,9 ct/kWh iki 8,7 ct/kWh (be PVM).

Statistika rodoma tokia:

Visgi didžiausia šilumos kaina fiksuota 2025 m. vasarį, kai brango žaliavos. Biokuras ir gamtinės dujos pabrango 21–23%, taip pat 10% išaugo vidutinė šilumos aukcione superkamos šilumos kaina.

 

Veiksniai, lėmę šilumos kainų pokyčius

Šildymo laikotarpiu apie 75 proc. visos šilumos kainos sudaro kintamoji dalis, kuri apima biokuro, dujų, elektros energijos, vandens ir kitų kintamų sąnaudų bei šilumos superkamos iš nepriklausomų šilumos gamintojų sąnaudas.

Iš šių dedamųjų dalių didžiausią įtaką šilumos kainos pokyčiams daro kuro kainos. Šilumos gamyba iš pagrindinio bendrovės kuro – biokuro – buvo apie 9 % didesnė, o kaina sumažėjo 6 %  nei ankstesniu šildymo sezonu.

Teigiamos įtakos kainų mažėjimui turėjo ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) 2024-ųjų rugpjūtį nustatytos ir patvirtintos naujos šilumos kainos dedamosios, kurios sumažėjo nuo 2,61 ct/ kWh iki 2,10 ct/ kWh.

Mažėjo vidutinės išlaidos už būsto šildymą

50 m2 buto Klaipėdos mieste vidutinės išlaidos patalpų šildymui sudarė apie 45 Eur (be PVM), kai tuo pačiu laikotarpiu ankstesniu šildymo sezonu buvo 12 proc. didesnės – apie 52 Eur (be PVM). Nepaisant mažesnės šilumos kainos ir šiltesnės lauko temperatūros bei įvertinus tai, kad šį sezoną gyventojams centralizuotai tiekiamai šilumai buvo taikomas 9 proc. PVM tarifas, gyventojai už būsto šildymą vidutiniškai mokėjo 4 proc. mačiau – apie 50 Eur su PVM.

Būsto šildymo išlaidas mažino ir palankios oro sąlygos. Šį šildymo sezoną vidutinė lauko temperatūra Klaipėdos mieste siekė apytikriai 3 °C – buvo 1,24 °C šilčiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Patį šalčiausią mėnesį, vasarį, kai vidutinė temperatūra siekė -0,6 °C, gyventojai už būsto šildymą vidutiniškai mokėjo apie 55 Eur be PVM arba apie 60 Eur su PVM.

Įtaką mokesčiams už būsto šildymą taip pat turėjo gyventojų įpročiai, elgesys, pastatų būklė.

Gyventojai gali pratęsti arba baigti šildymą patys

Nors šildymo sezonas Klaipėdos ir Gargždų savivaldybių sprendimu jau baigtas, tačiau šilumos vartotojai gali baigti arba pratęsti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Tam reikia kreiptis į namo administratorių ir gauti daugumos savininkų (50 proc. + 1) sutikimą.

Jei vartotojai savo nuožiūra dar nėra baigę šildymo sezono, bet pastebėjo, kad radiatoriai nešyla, šyla per daug ar netolygiai, jie taip pat turėtų kreiptis į savo pastato administratorių ar bendrijos pirmininką. „Klaipėdos energija“ šilumą tiekia iki pastato įvado, o už pastato vidaus  šildymo ir karšto vandens sistemas atsakingas jų prižiūrėtojas.

Šildymo sezonas Klaipėdos mieste prasidėtas 2024 m. spalio 14 d. ir baigtas 2025 m. balandžio 16 d.

Vasarą ruošiamasi naujam šildymo sezonui

Pasibaigus šildymo sezonui darbai nesustoja – „Klaipėdos energija“ ir toliau tieks šilumos energiją karštam vandeniui ruošti Klaipėdos ir Gargždų vartotojams.

Šilumos tiekimo metu išryškėja trūkumai, todėl pasibaigus šildymo sezonui yra atliekami hidrauliniai bandymai. Jų metu nustatomi ir šalinami korozijos sukelti vamzdynų defektai bei įtrūkimai.

Klaipėdos mieste hidrauliniai bandymai bus vykdomi 6 etapais, o Gargžduose – 2 etapais. Vartotojai apie laikiną karšto vandens tiekimo nutraukimą bus informuoti iš anksto.

Patikrinti, kada konkrečiame name laikinai nebus tiekiamas karštas vanduo, galima čia.

Taip pat bus vykdomi įrenginių ir biokuro katilų remonto darbai, tikrinami matavimo prietaisai ir atliekami visi planiniai techninės priežiūros bei remonto darbai. Visa tai daroma, siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą vartotojams iki naujo šildymo sezono pradžios.

Panašūs straipsniai:

Jungtinės Karalystės vandenys lieka Lietuvos žvejams atviri

2025-05-21

Klaipėdos universitetas kviečia į mokslo pramogas

2025-05-21

Vasarą pajūryje reika darbo rankų

2025-05-20

Estijos ambasadorė susipažino su „Lietuvos vartais į pasaulį“

2025-05-20

Klaipėda kelia bures į vasarą ir kviečia švęsti!

2025-05-17

„Klaipėda Boat Show“ kviečia į laivų parodą

2025-05-15

Klaipėdos uoste išbandys privatų 5g tinklą

2025-05-14

Prieš teismą stos Rusijos pilietis, pažeidęs sankcijas

2025-05-12

Amatininko kelias „Keramikos dienose“

2025-05-11

Klaipėdoje nuteisti vagys

2025-05-09

„Omniva“: siuntos Lietuvoje sparčiai auga

2025-05-09

Pratybos Klaipėdos uoste

2025-05-08

“Žalgiriui” nepasipriešinęs “Neptūnas” fiksavo sezono antirekordą

2025-05-08

Uostamiesčio laivai ir valstybės rezervas – naujoje bazėje

2025-05-07

M. K. Čiurlionio dailės muziejus turi vadovę

2025-05-06

Europos Parlamentas panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę

2025-05-06

Saugumui skolinamasi 400 milijonų eurų

2025-05-06

Klaipėdos uostas bus saugesnis

2025-05-06

R. Čepaitienė. Šviesos takais

2025-05-04

Sportininkų g. iškils modernus futbolo maniežas

2025-05-04

Klaipėdos uostas pradeda kruizų sezoną

2025-05-03

Premjeras sveikina Lenkiją nacionalinės šventės proga

2025-05-03

Prieš Motinos dieną įjungiami Klaipėdos miesto fontanai

2025-05-02

Pristatyti vaikų darželio „Boružėlė“ rekonstrukcijos planai

2025-05-02

Prezidentas sveikina Izraelį nepriklausomybės metinių proga

2025-05-01

Teismui perduota Seimo nario A. Bagdono baudžiamoji byla

2025-04-30

Faktai apie Klaipėdos butų rinką

2025-04-30

Klaipėdos policija šįkart girtų nepagavo

2025-04-30

Išrinkti geriausi Klaipėdos miesto sveikatos sergėtojai

2025-04-30

„Klaipėdos energijos“ šiluma – tarp pigiausių Lietuvoje

2025-04-29

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt