0

Klaipėdos rajono jaunimui – nemokama ugdymo stovykla “Pažink save ir kitus”

Ankstyvą birželio 21 – osios rytą 14-18 metų amžiaus jaunuoliai iš įvairiausių Klaipėdos rajono kampelių: Gargždų, Ketvergių, Kretingalės, – renkasi jaunimo ugdymo stovykloje, jaukiai įsikūrusioje Gribžinių kaime, Klaipėdos rajone. Juos pasitinka stovyklos vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, būsima aktorė Brigita Musteikytė.

“Po nuotaikingos susipažinimo veiklos  diskutavome lyčių stereotipų tema.  Kai kalbi paprastai ir jaunuoliams suprantama kalba, jie mielai įsitraukia į pokalbį. Neretai socialinių medijų įtaka, jų populiarumas keičia mūsų mąstyseną, elgseną, net formuoja asmenybes. Reikia apie tai kalbėtis jau paauglystėje, kad išsiugdytum kritinį mąstymą. Tai padeda ne tik tinkamai pasirinkti draugus, bet ir atsakingai elgtis”, – pasakoja stovyklos mokymų psichologė Lina Januškevičiūtė.

Stovyklos organizatorių komanda, su jauduliu laukusi atvyksiančių jaunuolių, iki paskutinės minutės tikrino ar visos erdvės veikloms ir mokymams tinkamai paruoštos, ar nieko neliko pražiūrėta. O veiklų suplanuota išties daug: nuo bendrystę skatinančių mankštų iki muzikavimo atsivežtiniais instrumentais. Juk mokymams skirtos temos reikalauja rimties ir susikaupimotad būtina ir atsipalaiduoti.

Entuziastingai nusiteikę stovyklautojai godžiai ryja jiems pateikiamą informaciją, dalijasi savo patirtimi ir aktyviai diskutuoja.

Rytoj jaunuolių laukia dar viena pilna žinių ir įvairiausių edukacinių užsiėmimų diena. Akušerė Rasa Liutikienė skaitys paskaitą “Biologiniai pokyčiai jauno žmogaus gyvenime”, stovyklos vadovė Brigita Musteikytė edukuos, pasitelkdama teatro terapiją, vyks diskusijos apie savęs pažinimą, santykius su kitais ir dar daug kitų įdomių savęs pažinimo veiklų.

Apie projektą: Adaptuoto ir išplėsto jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (jpspp) teikimo modelio įdiegimas Akmenės, Klaipėdos ir Raseinių rajonų savivaldybėse (projekto kodas – LT03-1-SAM-K01-009). Projektas finansuojamas 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) finansinio mechanizmo ir Bendrojo finansavimo (Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų programoms finansuoti) lėšos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata