0
Dalinkitės

IQ ir išlavintos smegenys ne visuomet apsaugo nuo nusišnekėjimų. Išnaudoti visokių kūrėjų ir akademinės bendruomenės jautrumą ir naivumą – mėgstamas politikų triukas. O neretai ir patys intelektualai painiu metu parodo tokių iniciatyvų, kur dauguma jei ne pasipiktintų, tai bent su nuostaba gūžteltų pečiais. Tokį akibrokštą iškrėtė Vokietijos intelektualai – jie parašė atvirą laišką šalies kancleriui Olafui Scholzui reikalaudami nutraukti bet kokios ginkluotės tiekimą Ukrainai. Neva tik taip galima užkirsti kelią tolesniam karui, žūtims ir branduolinei katastrofai.

Intelektualų bendruomenės laišką publikavo „Berliner zeitung“, žemiau dalinamės keliais jo fragmentais. Tiesiog, kaip metodine medžiaga.

Esame skirtingos patirties, politinių pažiūrų ir pozicijų NATO, Rusijos ir Vokietijos vyriausybės politikos atžvilgiu žmonės. Visi labai smerkiame Rusijos karą Ukrainoje, kurio negalima niekuo pateisinti. Vieningai perspėjame dėl nekontroliuojamo karo išplėtimo, kurio pasekmės nenuspėjamos visam pasauliui, ir pasisakome prieš karo pratęsimą ir kraujo praliejimą, kai tiekiami ginklai. (vertimas)

Tiekdama ginklus Vokietija ir kitos NATO šalys de facto tapo karo dalyve. Taigi Ukraina taip pat tapo mūšio lauku NATO ir Rusijos konflikte dėl saugumo tvarkos Europoje, kuris eskaluojamas jau daugelį metų. Šis žiaurus karas Europos viduryje vyksta Ukrainos gyventojų sąskaita. Dėl dabar prasidėjusio ekonominio karo kyla pavojus Rusijos ir daugelio neturtingų pasaulio šalių gyventojų aprūpinimui. (vertimas)

Šis karas kelia realų pavojų, kad karinė padėtis gali išsiplėsti ir nekontroliuojamai išaugti, panašiai kaip Pirmojo pasaulinio karo metu. Todėl raginame Vokietijos vyriausybę, ES ir NATO valstybes nutraukti ginklų tiekimą Ukrainos kariams ir paskatinti Kijevo vyriausybę nutraukti karinį pasipriešinimą mainais į garantijas, kad bus deramasi dėl paliaubų ir politinio sprendimo. (vertimas)

Dėkui visiems Dievams (o gal ir patarėjų komandai), O. Scholzas nepaklausė pasiklydusių savo šalies protų. Kairuoliška hipių logika tinka hipių laikais, o ne žaižaruojant karo pašvaistėms. Vakar Vokietijoje, JAV Ramsteino aviacijos bazėje buvo istorinis įvykis – 40 šalių susibūrė prieš Putiną ir jo valdomos Rusijos agresiją. Antiputiniška koalicija jau lyginama su antihitlerine koalicija, kuri padėjo nugalėti Adolfą. Be to, vakar Vokietija oficialiai deklaravo , kad į Ukrainą siunčia „Gepardus“ ir imasi mokyti Ukrainos karius.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis