0

Daugumai žmonių yra nutikęs nemalonus atvejis, kuriuo metu automobilio rakteliai lieka viduje, o žmogus jau yra išlipęs ir užtrenkęs duris. Jeigu atsarginio rakto po ranka nėra, tuomet tenka daužti stiklą arba kviesti meistrus, kurie gali pašalinti spyną. Abiem atvejais kils daug rūpesčių, išlaidų bei sugaišto laiko, todėl svarbu žinoti būdus, kurie gali padėti išvengti bėdų.

Kodėl avarinis atrakinimas?

Užsitrenkus rakteliams automobilio viduje, pradedama galvoti apie drastiškus veiksnius t.y. mėginimas atplėšti duris, bagažinę, aštrių daiktų kišimas į rakto skylutę, daužiami langai. Visi šie veiksmai gali sukelti papildomai problemų, išlaidų ir sugadintų nervų. Avarinis atrakinimas gali išspręsti jūsų bėdą, o kvalifikuoti meistrai akimirksniu atidarys automobilio dureles. Avarinis atrakinimas reikalingas, kai:

  • raktai yra užrakinti automobilio viduje
  • nerandate automobilio raktų
  • automobilio raktas įstrigo spynoje (jis buvo nulaužtas)
  • automobilis tinkamai neužsirakina
  • pažeista automobilio spyna

 

Nesijaudinkite, avarinio atrakinimo metu, spyna ir aplink ją esantis paviršius nebūna pažeisti. Paviršiaus pažeidimų padeda išvengti specialūs įrankiai, kurie jokių būdu negali „sužaloti“ automobilio.

Kokie yra kiti būdai norint atrakinti automobilį?

Jeigu nenorite naudotis avarinio atrakinimo specialistų teikiamomis paslaugomis, tam, kad pakliūtumėte į automobilį turite žinoti bent kelis būdus. Žinoma, patys paprasčiausi yra tie, kad jeigu turite atsarginius raktus visada galite paskambinti artimiesiems arba patys nuvykti į namus ir juos pasiimti. Taip pat galite išsikviesti spynų meistrus, kurie atrakins arba pašalins jūsų automobilio spyną (žinoma, turėsite pateikti automobilio dokumentus, kad jis priklauso jums). Šie būdai yra elementarūs ir logiška, kad pirmiausiai apie juos ir pagalvosite. Na, bet jeigu jums netinka nei vienas iš šių būdų, tuomet galite išimti savo automobilio langą (šis variantas yra tinkamiausias senesniems automobiliams), o patekę į jo vidų, vėl langą lengvai įstatysite.

Galite naudoti vielą (arba kitą panašų įrankį į ją). Nuo lango apačios nuimkite gumą ir per tą tarpą prakiškite vielą. Ją užkabinkite ant durelių rankenėlės ir ją smarkiau patraukite.

Kaip išvengti spynos užsikirtimų?

Tam, kad nereikėtų pakliūti į nemalonias situacijas ir galėtumėte lengvai pakliūti į automobilį – pasidarykite rakto dublikatą ir nuolat nešiokitės jį su savimi. Dažniausiai, rakto dublikatai yra paliekami namuose, tačiau nepamirškite fakto, jeigu užsitrenks durys, reikės važiuoti į namus jo pasiimti. Taip pat žiemos metu, automobilį geriau užrakinkite centrinio užrakto pagalba, o automobilio raktelius visada pasidėti į tą pačią vietą, kad kiekvieną kartą nereikėtų jų ieškoti. Išsiugdykite įprotį nuolat raktelį ištraukti vis išlipant iš automobilio (nors ir trumpam). Tiesa, ištikus šiai bėdai, rekomenduojama kreiptis į spynų specialistus, kadangi jie atliks kokybiškai ir greitai šį darbą.

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Naujienos