Emocinės gerovės konsultantai savo darbe taiko kognityvinę elgesio terapiją. Ji remiasi mokslo pasiekimais, liudijančiais, kad mes reaguojame ne į gyvenimo įvykius ir stimulus, bet į savo mintis apie juos, taip pat tai, kad mūsų mintys, emocijos, kūno pojūčiai ir elgesys yra susiję ir veikia vienas kitą. Pavyzdžiui, į tą patį įvykį ar stimulą keli skirtingi žmonės ir net tas pats asmuo skirtingu metu gali reaguoti visiškai skirtingai. Tam apibūdinti labai tinka posakis: „kiek žmonių, tiek nuomonių“. Mūsų mintys sukelia emocijas, impulsus veikti, lemia elgesį ir kūno pojūčius, o šie veikia vienas kitą.
Reaguodami savo elgesiu į stimulą, mes sukuriame naują situaciją, į kurią vėl reaguojame mintimis, kurios, savo ruožtu, vėl sukelia tarpusavyje sąveikaujančias emocijas, kūno pojūčius ir elgesį. Taip susidaro mūsų aplinkos ir savęs suvokimo grandinė, formuojanti mūsų elgesį bei savijautą ir sukurianti problemas, ne tik psichologines, bet ir gyvenimiškąsias. Būtent kognityvinė elgesio terapija ir padeda išsivaduoti iš šio užburto rato. Žmogui padedama įsisąmoninti, kas iš tikrųjų vyksta, koks yra jo problemų vystymosi mechanizmas, kokios mintys, emocijos ir elgesys lemia sunkumus ir kaip tai galima išspręsti pačiu efektyviausiu būdu.
Konsultuojame gyvai Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure: Gargžduose (Klaipėdos g. 11), Priekulėje (Klaipėdos g. 4-2) ir Veiviržėnuose (Šermukšnių g. 3). Konsultacijos yra nemokamos, anonimiškos ir lengvai prieinamos – norint jas gauti nereikia šeimos gydytojo siuntimo. Būtina tik iš anksto užsiregistruoti el. paštu geroves.konsultantas@visuomenessveikata.lt arba tel. +370 6 594 6603 (konsultacijos Priekulėje ir Veiviržėnuose), +370 640 58908 (konsultacijos Gargžduose).
Paslaugos finansuojamos Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis.
Informaciją parengė
Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro emocinės gerovės konsultantė Greta Račkauskaitė
The post Kognityvinė elgesio terapija: kas tai? appeared first on Visuomenės sveikatos biuras.