0

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad pasitiki Žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku ir nesureikšmina jam Seime praėjusią savaitę inicijuotos interpeliacijos.

„Jeigu ministru nepasitikėčiau, tai būčiau priėmusi tam tikrus sprendimus“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjerė.

I. Šimonytė teigė, kad į interpeliaciją žiūri kaip į parlamentinio proceso dalį, kur ministras turi galimybę atsakyti į jam pateiktus klausimus.

„Bet kuriam Vyriausybės nariui visą laiką reikia būti pasiruošusiam, kad interpeliacija gali būti pareikšta net tada, kada galbūt tikro pagrindo tam nėra arba argumentai interpeliacijos yra daugiau politiniai nei dalykiniai“, – sakė premjerė.

„Visi ministrai turi būti pasiruošę, kad toks išbandymas gali kilti. Aš pati tokiam išbandymui esu pasiruošusi visada. Nieko čia dramatiško ir pikantiško nematau“, – pridūrė ji.

Seimo opozicija praėjusią savaitę pranešė surinkusi 56 parašus dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui inicijavimo.

Parlamentarų teigimu, K. Navickas nereaguoja ne tik į opozicijos išsakytas pastabas, bet ir kitų raginimus bendrauti ir bendradarbiauti, sprendžiant aktualius klausimus, neįsiklauso į žemdirbių ir ūkininkų organizacijų, mokslininkų, savivaldos atstovų argumentus.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrams gali inicijuoti ne mažiau kaip 29 parlamentarai.

Kad ministras būtų atleistas iš pareigų, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra mažiausiai 71 Seimo narys.

***

Primintina, kad praėjusios Seimo kadencijos metu, kuomet tuometinėje Sauliaus Skvernelio vadovautoje vyriausybėje K. Navickas ėjo Aplinkos ministro pareigas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąjungai atstovaujantys parlamentarai patys reiškė jam interpeliaciją.

Jam buvo inkriminuojami galimai neskaidrūs ryšiai, avantiūristiškai brangus ir profesionalių gamtininkų ktirikuotas meldinės nendrinukės populiacijos atstatymo projektas, kuriame glaudžiai bendradarbiauta su Baltarusija. Taip pat pasisakyta dėl ministro nekopetencijos.

Po interpeliacija K. Navickui buvo pasirašę šie TS-LKD frakcijos nariai: Rasa Juknevičienė, Jurgis Razma, Antanas Matulas, Paulius Saudargas, Vytautas Juozapaitis, Kazys Starkevičius, Agnė Bilotaitė, Laurynas Kaščiūnas, Andrius Navickas, Stasys Šedbaras, Andrius Kupčinskas, Sergejus Jovaiša ir Edmundas Pupinis.

„Pateiktų klausimų gausa ir įvairovė Aplinkos ministro atsakomybės srityje rodo besikaupiančių ir gilėjančių problemų masę. Ar sutinkate, kad tokiomis aplinkybėmis geriausia išeitis – Aplinkos ministro atsistatydinimas iš užimamų pareigų, tuo labiau, kad yra galimybė grįžti į buvusią darbovietę, kurios finansavimu ES paramos lėšomis daugeliui metų daugeliui metų į priekį jau pasirūpinta,“ – interpeliacijos pabaigoje rašė minėti konservatoriai su kolegomis iš kitų frakcijų.

K. Navickas buvo vadinamas tuometinės opozicijos pravardžiuojamas vyrausiu Lietuvos medkirčiu, padejusiu prastumti tik įtakingoms verslo grupuotėms reikalingą urėdijų reformą, atvėrusią kelią neregėto masto miškų, net sengirių kirtimui. Šįkart opozicijai, taip pat buvusiems K. Navicko bendražygiams, ir ūkininkų organizacijoms  kilo labai rimtų abejonių dėl to, kaip iš apklinkosaugos į žemės ūkio prievaizdus ūmai persikvalifikavusiam, naujai iškeptam konservatoriui sekasi derinti “žaliojo kurso” bei žemės ūkio sektoriaus interesus. Ar išverstas partinis kailis tiek stipriai pabrangsta?

Tiesa, tarp K. Navicko ir I. Šimonytės yra šis tas bendro. K. Navickas nestojo į Lietuvos žaliųjų ir valstiečių partiją, kuri tada buvo valdžioje, sėkmingai sau ministraudamas. I. Šimonytė irgi premjerauja konservatorių dominuojamoje vyriausybėje nepartinės legionierės statusu. Įdomu, kaip balsuos kelių metų senumo interpeliacijos autoriai konservatoriai?

BNS, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva