0

2021 10 21

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska šiandien I laipsnio garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“ apdovanojo Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Viešosios teisės instituto profesorių dr. Vytautą Sinkevičių.

„Netrukus minėsime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines. Tai ne tik puiki proga išbandyti jėgas pilietiškumo švente tituluojamame Konstitucijos egzamine, kurio komisijos nariu  yra profesorius Vytautas Sinkevičius, bet ir pagerbti iškilią asmenybę, prisidėjusią prie Konstitucijos valstybės pamatinio įstatymo kūrimo, teisinio švietimo iniciatyvų, skiriančią ypatingą dėmesį demokratijos, teisės viršenybės, pagarbos asmens teisėms, teisingumo įtvirtinimo vertybėms, – sako E. Dobrovolska.

Pasak V. Sinkevičiaus, Konstitucijos rengimas buvo nemenkas iššūkis, kai teko su keletu kolegų per keturias dienas parengti tinkamiausią dviejų projektų variantą. Šiandieninėje Konstitucijoje  įtvirtintos fundamentalios, universalios vertybės, tai lyg visuomenės sutartis, pagal kurią tauta, priimdama Konstituciją, susitaria gyventi. Konstitucija reguliuoja visas pagrindines žmogaus, visuomenės ir valstybės gyvenimo sritis. Kiekvienas iš mūsų su Konstitucija susiduriame kasdien, todėl labai svarbu ją kuo geriau išmanyti, nes tai leidžia ne tik suprasti, kaip funkcionuoja valdžios institucijos, bet ir padeda pasinaudoti Konstitucija, kai tenka ginti savo pažeistas teises ir laisves.

„Tik tas gali pasigirti, kad gerai išmano Konstituciją, kuris ne tik skaito Konstituciją, bet ir domisi, kaip ją aiškina Konstitucinis Teismas. Tikroji Konstitucija yra ne tik jos rašytinis tekstas, bet ir tai, kaip jį išaiškino Konstitucinis Teismas“, – sako V. Sinkevičius.

Anot teisininko, Konstitucijos turime tiek, kiek ją suprantame, kaip ji atsispindi valstybės institucijų ir jų pareigūnų sprendimuose ir veiksmuose, kaip ginamos asmens teisės ir laisvės, todėl pasitikrinti savo žinias labai pravartu dalyvaujant Konstitucijos egzamine. 

„Konstitucijos egzaminas yra skirtas pasitikrinti, ar gerai išmanome pagrindinį valstybės įstatymą, ko dar nežinome, nesuprantame. Einame, kad geriau žinotume. Tai diena, kuri yra skirta pasidžiaugti, kad turime Konstituciją“, – sako teisininkas.  

Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija buvo priimta 1992 m. spalio 25 d., referendume. 

Šiemet spalio 25-ąją organizuojamas jau 15-asis Konstitucijos egzaminas.

Registruotis į egzaminą galima jau dabar, o prisijungti prie egzamino dalyviai galės nuo 9 iki 13 val. interneto svetainėje: www.konstitucijosegzaminas.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos