0

Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius teigia, kad talibų kovotojams įstvirtinus Afganistane, galimybių Lietuvos kariuomenei anksčiau padėjusius vertėjus atsigabenti į Lietuvą lėktuvu mažėja. Vis dėlto, anot jo, su vertėjais palaikomas ryšys, siekiama išsiaiškinti, kaip jie galėtų išvykti iš Afganistano.

„Reikia pripažinti, kad savaitgalio įvykiai Afganistane aplenkė ir nustebino tiek NATO sąjungininkus, tiek mus. Mes nesitikėjome tokio greito įvykių pokyčio, todėl, kalbant apie vertėjų, kurie bendradarbiavo su Lietuvos kariuomene, atvykimą į Lietuvą, turime vertinti situaciją ir galimybės iš naujo“, – pirmadienį žurnalistams sakė M. Abukevičius.

Jis pripažino, kad Lietuvos kariams Afganistane talkinusių vertėjų atvykimo į Lietuvą klausimas tampa vis sudėtingesnis.

„Galimybių juos atsigabenti lėktuvu vis mažėja. Bet tokia galimybė vis dar yra ir mes dabar tiek su JAV, tiek su partneriais vertiname sitauciją. Kol tos galimybės yra, jomis bandysime pasinaudoti“, – komentavo jis.

„Palaikome nuolatinį ryšį su vertėjais, tą darėme paskutiniu metu, tą darome ir šiandien. Mums labai svarbu išsiaiškinti, kur jie šiuo metu yra fiziškai, ar yra galimybė jiems artimiausiomis dienomis, valandomis išvykti iš Kabulo, jei tokia galimybė būtų“, – pridūrė M. Abukevičius.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva