0

2021 08 17

„Galimybių pasas tampa jūsų bilietu į visavertį kultūrinį gyvenimą. Neleiskime kultūrai vėl nugarmėti į gilų ir griežtą karantiną“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. Jis dėkoja kultūros ir meno kūrėjams bei šiame sektoriuje dirbantiems profesionalams, kurie rodo, kaip galima prisiderinti prie visuomenei neįprastų, laikinų sąlygų, kad žmonės vėl galėtų saugiai įsitraukti į įdomias ir prasmingas kultūros veiklas.

S. Kairio teigimu, kultūra nėra tik prasmingas laisvalaikis ar kokybiška pramoga, bet ir gyvybiškai būtinos informacinės paslaugos ar brandžiam piliečiui būtinas šalies ir pasaulio pažinimas, todėl tiek iki, tiek ir po rugsėjo 13 dienos muziejams ir bibliotekoms bus taikoma išimtis: šių institucijų durys ir toliau išliks atviros, taikant saugumo reikalavimus, visiems Lietuvos žmonėms nepriklausomai nuo jų apsisprendimo skiepytis.

„Džiaugiuosi, kad artėjantis naujas kultūros sezonas taps kur kas laisvesnis ir, tikiuosi, gerokai intensyvesnis. Ypač tiems, kurie nusprendė apsaugoti ir save, ir kitus nuo COVID-19“, – pabrėžia Kultūros ministerijos vadovas.

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigaliojo naujos renginiams organizuoti būtinos sąlygos, tačiau ministras S. Kairys visus renginių organizatorius ragina pradėti veikti Galimybių paso režimu jau dabar ir kur kas laisviau organizuoti savo veiklą taip bendromis pastangomis kultūrai suteikiant dar daugiau laisvės.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos