0
Pastarojo meto žiniose dominuojant naujienoms aie kariaujančią Ukrainą atsirado ir skeptikų, klausiančių, kodėl eiliniam kauniečiui karas kažkur turi būti svarbesnis už susisiekimą tarp Aleksoto bei Petrašiūnų arba Vilniaus gatvės grindinio plytų aktualijas? Tokie ir panašūs komentarai pasirodė internete.
Kauno Arkivyskupijos kunigas, pasireišinimo sovietams dalyvis Robertas Grigas yra vienas iš tų kuris pakomentavo pozicijos “žiūrėkime savo kiemo” nuostatas.
“Visada buvo ir bus žmonių, besirūpinančių tik savo daržu, artimiausia aplinka. Ir žmonių, matančių platesnį vaizdą. Savo “daržo” sąsajas su kitais “daržais”. Vaizdžiai tariant, jei agresorė Rusija palaužtų Ukrainos pasipriešinimą – labai tikėtina, kad netrukus tai labai neigiamai paveiktų ir susisiekimą tarp Petrašiūnų-Aleksoto, ir Vilniaus gatvės grindinio remontą. Nes “rusų pasaulis” nestabdomas plėsis toliau, o ten, kur jis ateina, atsineša ne vien politinę tironiją, bet ir buitinę betvarkę,” – portalui kaunieciams.lt komentavo kunigas.
Anot R. Grigo, Ukraina gina ir Lietuvą. “Taigi visu kuo paremti Ukrainą yra tiek mūsų žmogiškos atjautos, tiek Lietuvos savisaugos, savigynos interesas. Labai gera jausti, kad didžioji dalis tautiečių Ukrainos kovą ir skausmą išgyvena kaip savo. Tai atskleidžia, kad, nepaisant valstybių statusų ir sienų pokyčių, dvasioje mes vis dar esame istorinio valstybinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės organizmo dalis,” – sakė jis.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva