0

Europos Komisijos (EK) paskelbtas konkursas „ImagineEU” artėja prie finalinio momento. Jame dalyvaujantys vidurinių mokyklų moksleiviai iš visos ES kūrė ir dalijosi vaizdo įrašais apie novatoriškas idėjas, kurios paverstų Europą dar geresne vieta gyventi. Šiuo metu EK kviečia balsuoti už konkurso dalyvių vaizdo įrašus ir išrinkti nugalėtojus, tarp kurių gali būti ir Lietuvos moksleiviai.

Praėjusių metų spalį paskelbus konkursą „ImagineEU”, jaunieji europiečiai buvo kviečiami suburti ne didesnę kaip 7 bendramokslių grupę ir vaizdo formatu pateikti idėjų, vieną dieną galinčių tapti viena iš Europos piliečių iniciatyvos temų. Kiekviena moksleivių komanda sukūrė vaizdo įrašą apie tai, ko, jų manymu, reikėtų imtis, kad gyventi Europoje taptų dar geriau.

Iš viso konkursui pateikti 388 darbai. Lietuvai šiame konkurse atstovauja moksleivių grupės iš 4 skirtingų mokyklų. Savo vaizdo įrašus konkursui parengė Kauno Saulės gimnazijos, Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos ir Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos moksleiviai.

EK interneto svetainėje iki 2024 m. sausio 28 d. vyks BALSAVIMAS, kuriam pasibaigus, vasario 20 dieną bus paskelbtos 3 nugalėtojų komandos, kurios kovo 21-23 dienomis vyks į pažintinę kelionę Briuselyje.

Kelionės metu jaunuoliai turės galimybę susitikti su už Europos piliečių iniciatyvą atsakingų Europos institucijų atstovais ir daugiau sužinoti apie įvairių ES institucijų vaidmenį bei ES istoriją.

Susipažinkite su jaunųjų europiečių pasiūlytomis idėjomis ir balsuokite už Jums patikusius vaizdo įrašus Galima balsuoti už tiek vaizdo įrašų, kiek norite.

Visuomenės balsai bus vienas iš kriterijų, į kurį atsižvelgs Europos piliečių iniciatyvos ekspertų komisija, kurią EK subūrė iš skirtingų ES valstybių atstovų, tarp kurių – žmonės, kurie savo valstybėse yra atsakingi už Europos piliečių iniciatyvų koordinavimą. Vienas iš ekspertų komisijos narių yra ir Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

vrk.lt informacija ir iliustracija.

The post Kviečiama balsuoti Europos Komisijos konkurse „ImagineEU”: dalyvauja ir lietuviai appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva