0

2021 09 13

Savivaldybės, įmonės ir organizacijos, susijusios su žalesnio žmonių, prekių judėjimo ar paslaugų teikimo grandinėmis, kviečiamos dalyvauti konkurse „Žaliojo susisiekimo link“. Paraiškas galima teikti iki spalio 1 d. el. paštu nominacijos@ltg.lt.

Konkurso metu daugiausia dėmesio bus skirta susisiekimo sprendimams, nes transportas – vienas taršiausių sektorių, todėl pokyčiai šioje srityje yra itin svarbūs. Bus vertinamos ir kitos aplinką tausojančios iniciatyvos. Mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD), skaitmeniniai sprendimai, energijos tausojimas, visos susisiekimo sistemos tvarumas – visa tai reikalinga, kad sparčiau pereitume prie klimatui neutralios ekonomikos.

Aplinkos ministerija yra viena iš šio konkurso, kurį organizuoja bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“, partnerių.

Apdovanojimai bus teikiami pagal šešias kategorijas: Žaliausia savivaldybė, Žaliausias judumo startuolis, Žaliasis eksportas, „Dizaino sprendimai geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui“, „Tvarių judumo priemonių skatinimas“ ir „Sprendimas transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje“.

Žaliausia savivaldybė bus renkama, atsižvelgus į renovuotų daugiabučių, nutiestų ar rekonstruotų pėsčiųjų, dviračių takų, atsinaujinančią elektros energiją gaminančių vartotojų, elektromobilių ir jų įkrovimo prieigų skaičių, taip pat gatvių apšvietimą, viešąjį netaršų transportą. Žaliojo eksporto kategorijoje bus vertinami produkto ar paslaugos eksporto rinkos, unikalumas, įtaka žaliajam susisiekimui. Žaliausias judumo startuolis bus renkamas pagal inovatyvumą, proveržį siekiant Žaliojo kurso tikslų, pritaikomumą rinkoje, plėtros galimybes, sprendžiamo iššūkio aktualumą.

Kitos kategorijos skirtos skatinti naudotis tvaraus judumo priemonėmis (nuosavą automobilį pakeisti tvaresne susisiekimo priemone, mažinti įmonės išmetamą ŠESD kiekį), ieškoti inovatyvių, pritaikomų ir ekonomiškai naudingų sprendimų transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje, kurti originalius ir draugiškus aplinkai dizaino sprendimus geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui.

Nominantai ir laimėtojai visuomenei bus pristatyti per spalio 21-22 d. vyksiantį Tarptautinį transporto inovacijų forumą.

Išsamesnės informacijos apie konkursą galima rasti čia arba teirautis el. paštu nominacijos@ltg.lt.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos