0

Ėjo kartą gėjai ir jų draugai Vilniuje – Gedimino prospektu. Ėjo net ne kartą, kol visiems nusibodo. Net Seimo narys Petras Gražulis pas juos nebeatėjo.  Tada, pristigę dėmesio, atėjo į Kauną – Laisvės alėją paženklinti savimi. „Didingus” įvykius kartais dera apgalvoti prieš aprašant. Taigi – keli trumpi pastebėjimai, išlaikius pauzę.

Tiek jų – na tų labai sau ir pasauliui svarbių – marširavimas, tiek piktų oponentų, kuriuos sulaikė policija, išpuoliai man atrodė labiau komiškai, negu dramatiškai. Dėl kelių priežasčių.

Pirma – keisti šūkiai. „Mes esame visur”. Tokios sąvokos, kaip visur, niekur, visada, niekada – būdingos kompleksuotiems kvailiams. Kaip ir visi kiti kraštutinumai. Ne – jūsų nėra po mano stalu, mano lovoje, ir man jūs nesisapnuojate erotiniuose kontekstuose. Nėra vietos. Kai prieš porą metų keliavote Gedimino prospektu, aš žaidžiau Seime šachmatais Vytauto Landsbergio turnyre. Jūs nepakliuvote į mano dėmesio arealą. Paskui priminė žiniasklaida, kad praleidau tai, į ką man nusispjauti. Visur jūs nespėsite ir nepateksite. Kam deklaruoti tai, kas neįmanoma?

Kitas šūkis, net nešamas plakatas: „Demonstruokimės“. Psichinio sutrikimo, kuris vadinamas ekshibicionizmu, reklama? Buvo Vilniuje, ties Saulėtekio bendrabučiais lakstantis vyrukas, kuris demonstruodavosi panoms atsidengdamas lietpaltį. Bent jau mano nuomone – tai tas pats.

Bet kuriuo atveju, linkiu kuo geriausios kloties ir tolimų kelionių. Idant po Kauno nereiktų bylinėtis dar ir su kitomis savivaldybėmis, savo nepakartojamai prasmingą piligrimystę link visuotinio tęskite magistralėmis A1 ir A2, o taip pat ir Via Baltica.

Tiesą sakant, Savanorių prospektas prasideda Vilniuje ir baigiasi Kaune arba atvirkščiai. Eiti yra kur. Tiesa, gali tekti bylinėtis su Lietuvos kelių direkcija, o ne Kauno ar Vilniaus savivaldybe. Bet jūs tai mokate – visokeriopos sėkmės.

O jei eisite žuoliais – niekada nepasiklysite. Gaila tik policijos, be kurios palydos neišsiverčiate ir kvailių, kuriems jūs taip įdomūs, kad prie jūsų, iškilieji, pažangieji ponai, lenda. Bet juk renginys tęsis ilgiau, LRT ir 15 min. turės ką ilgiau rodyti. O mes, kurie tuo metu žaisime šachmatais patriarchų taurėse, pažiūrėsime įrašus vėliau. Linksmose kompanijose linksmai aptardami jūsų saviraiškas. O finalinis projektas – paradas aplink pasaulį. Kad tik kojytės nepavargtų. Bet jūs varykite – tapu tapu. Radę laiko – aprašysime.

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva