0

Kovo 11-osios proga Lietuvos laisvės kovų dalyviai sesuo Nijolė Sadūnaitė, kardinolas Sigitas Tamkevičius, vyskupas Jonas Kauneckas, Petras Plumpa, kunigai Robertas Grigas, Edmundas Paulionis išplatino atvirą laišką Lietuvos visuomenei ir teisėsaugoje dirbantiems bendrapiliečiams. Jame atkreipiamas dėmesys į visuomenėje plintančias tendencijas suvaržyti pilietines teises. Skelbiame visą laisvės kovų dalyvių laiško tekstą.

Kaip taikiosios rezistencijos dalyviai, SSSR okupacijos laikais gynę žodžio, spaudos ir netrukdomo pažiūrų reiškimo laisvę, norime atkreipti dėmesį į nerimą keliančias tendencijas – pastaraisiais metais dažnėjančius esminių pilietinių teisių varžymus.

LRT žurnalistas Virginijus Savukynas savo darbdavių yra persekiojamas dėl asmeninėje (!) fb paskyroje išsakytos kritikos valdančiųjų atžvilgiu.

VU docentė, dr. Jolanta Mažylė susilaukia “tyrimo” ir sovietmečio praktikas primenančio ujimo dėl interviu kultūros temomis internetinei “Op TV”.

Politikas, paskutinis sovietų okupacinio teismo nuteistas (1988 m.) lietuvis disidentas Petras Gražulis teisiamas jau nepriklausomos Lietuvos teismų dėl jo išsakomo nepritarimo LGBT gyvensenos įkyriai propagandai. Savo viešus pasisakymus ir laikyseną disidentas grindžia tradicine krikščionybės pažiūra, kad homoseksualios praktikos yra nuodėmingos (Šv. Raštas, Kun 18, 22b: “/…/ tai yra pasibjaurėtina”) ir kad garbinga lyčių sąjunga tegali būti santuokinėje vyro ir moters bendrystėje.

Suprantame, kad ne visi priima ir vadovaujasi krikščioniškąja pažiūra į žmogaus lytiškumą ir jo raišką.

Suprantame, kad buvusio Seimo nario Petro Gražulio kritiški žodžiai kitaip manantiems gali būti nemalonūs, tačiau prioritetinę reikšmę turi nekvestionuojama žodžio ir pažiūrų reiškimo laisvė.

Joks žmogus Lietuvoje neturi bijoti, kad gali būti teisiamas dėl pasakyto žodžio, kritikos, teigiamo ar neigiamo vertinimo (išskyrus tuos atvejus, kai skatinama smurtauti – o minimuose epizoduose nieko panašaus nebuvo).

Kitaip iškyla grėsmė sugrįžti į tą (ne)teisinę būseną, kaip nelaimingoje Rusijoje, kur režimo oponentai baudžiami realiomis laisvės atėmimo bausmėmis dėl žodžių “Karui – ne!”

The post Laisvės kovų dalyviai viešu laišku kreipėsi į visuomenę ir teisėsaugą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva