0

Dalinkitės

Vilkijos miesto bibliotekoje eksponuojama paroda „Laisvės žvalgas“ apie legendinį Lietuvos partizaną Juozą Lukšą-Daumantą, kurio gimimo metinės rugpjūčio 4 d.

Paroda parengta Prienų krašto muziejaus kartu su partneriais ir rėmėjais: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejumi, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centru, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybe.

2022 m. rugpjūčio 11 d. paroda, visus metus keliavusi po Lietuvą ir iki Punsko, buvo atverta Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje.

Paroda pasakoja legendinio partizano Juozo Lukšos gyvenimo istoriją. Dinamiškoje erdvinėje mozaikoje sudėliotos kovotojo mintys, meilės laiškų nuotrupos, dokumentų fragmentai, žemėlapiai, citatos, svarbiausi gyvenimo faktai. Pagrindinė parodos žinia – vertybinis tikrumas, priesaikos tvirtumas, kurį atskleidžia kovotojo asmeninio gyvenimo drama. Juozas Lukša turėjo galimybių pasirinkti gyventi su mylimąja Nijole Bražėnaite, tačiau priesaika Tėvynei ir kovos bendražygiams diktavo pasirinkimą grįžti į okupuotą Lietuvą ir žūti nelygioje kovoje už jos laisvę.

Parodoje galima išvysti partizanų vadovybės dokumentą, kuriuo Juozas Lukša buvo paskirtas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio atstovu užsieniui, pripažįstant jo žvalgybinį talentą. Ekspozicijoje pateikiamas ir partizaninės dokumentacijos sąrašas, įskaitant laišką popiežiui Pijui XII, kuriame prašoma užtarimo, taip pat įvairūs veiklos Vakaruose ir Lietuvoje dokumentai.

Paroda gausiai iliustruota fotografijomis, užfiksavusiomis iškilaus Lietuvos karžygio pasipriešinimo kovos, persmelktos trapiais kasdienybės ir žmogiškosios laimės patyrimo momentais.

Nuoširdžiai dėkojame už gražų bendradarbiavimą Prienų krašto muziejaus bendruomenei, bei  parodos kuratorei – Ernestai Juodsnukytei.

Aplankyti parodą  galima iki rugsėjo 1 dienos .

Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva