0

Dalinkitės

Laminato grindys – populiarus pasirinkimas įvairiausiose namų erdvėse. Tokia grindų danga garsėja savo tvarumu, nereikalauja ypatingos priežiūros ir yra lengvai montuojama. Visgi, kalbant apie paskutinius du aspektus, yra keletas niuansų, kuriuos turėtumėte žinoti – būtent apie juos šį kartą ir pakalbėsime. Ką reikia žinoti apie laminato klojimą ir priežiūrą?

Tinkamo laminato pasirinkimas

Prieš pradedant tolimesnius procesus, pirmiausiai reikėtų apsispręsti dėl labiausiai Jums tinkančių laminuotų grindų. Kone aktualiausias šiuo atveju bus dizainas – tokia danga gali būti įvairiausių atspalvių, imituoti medieną ar būti papuošta žavingais raštais. Šis kriterijus priklauso tik nuo Jūsų asmeninio skonio, tačiau nesuklysite, jei atkreipsite dėmesį į kitas kambaryje esančias interjero detales ir iš anksto pagalvosite, kokią aplinką norite suformuoti.

Dar vienas svarbus aspektas yra atsparumo klasė. Kuo ji aukštesnė, tuo didesnes apkrovas galės atlaikyti šios grindys. Tačiau jei jas ketinate naudoti gyvenamosiose patalpose, galėsite pritaikyti praktiškai bet kuriuos modelius. Ant jų drąsiai galėsite pastatyti bet kokius baldus, nesvarbu, ar tai bus sekcija, ar, pavyzdžiui, kušetė (jas apžiūrėti galite čia: https://pigu.lt/lt/lovos/f/all/kusetes-tachtos).

Pagrindo išlyginimas

Šios grindys gali būti montuojamos ant bet kokio kieto paviršiaus, nepriklausomai nuo to, ar tai bus betonas, ar, pavyzdžiui, medžio drožlių plokštės. Svarbiausia, kad jis būtų sausas, švarus ir lygus – nelygumai negali siekti daugiau kaip 3 mm vienam metrui, nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje yra atliekami matavimai. Didesnius nuokrypius reikėtų išlyginti nušlifuojant ar naudojant išlyginamuosius mišinius. Tuo tarpu jų šildymui dažnai naudojamas polistireninis putplastis. Laminuotas grindis galima kloti ir tuomet, kai yra įrengtas grindinis šildymas, tačiau tik tuo atveju, jei vamzdeliai yra ne mažesniame nei 3 cm gylyje ir temperatūra nėra aukštesnė nei 27 laipsniai.

Laminato grindų pakloto naudojimas

Paklotas yra nepastebima, tačiau svarbi detalė, kuri sumažina kaukšėjimą ir gali išlyginti nedidelius nelygumus. Be to, teigiama, kad jis grindims suteikia papildomą atramą ir taip užtikrina jų ilgaamžiškumą. Prieš klojant paklotą, reikia pasirūpinti ir drėgmei atsparia plėvele – ji bus nereikalinga tik tuo atveju, jeigu pats paklotas yra aprūpintas drėgmę izoliuojančiu sluoksniu.

Laminato grindų montavimo būdai

Priklausomai nuo laminuotų grindų tipo, galima išskirti du pagrindinius montavimo būdus – naudojant klijus ir pasitelkiant „Lock“ bei „Click“ užraktus, kuomet lentelės tarpusavyje tarsi susirakina. Antrojo tipo modeliai yra mėgstami dėl itin paprasto montavimo, tačiau ir pirmuoju atveju neturėtumėte pernelyg užtrukti.

Įprastai tokios grindys yra klojamos nuo sienos, tačiau jei turite įtarimų, kad ji nėra visiškai lygi, verčiau pradėti atskaičiavus tris eiles nuo sienos. Taip lengviau ištaisysite nelygumus ir grindų plokštes pristumsite prie sienos. Pirmuoju atveju tai padaryti bus neįmanoma: net ir milimetro nuokrypis galiausiai taps plyšeliu grindyse.

Pagrindiniai laminuotų grindų priežiūros patarimai

Kruopščiai atlikus montavimo darbus, beliks pasirūpinti, kad tokios grindys kuo ilgiau neprarastų savo prekinės išvaizdos. Tai padaryti nebus sudėtinga: dulkes ir kitus nešvarumus galėsite nuvalyti su šluoste ar pasitelkę dulkių siurblį. Pirmuoju atveju reikėtų naudoti gerai išgręžtą šluostę, kadangi vanduo nėra pats geriausias laminato draugas – jis jį gali sugadinti. Tad jeigu netyčia jį išpilsite, kuo greičiau išvalykite balą, kol ji nepadarė didesnės žalos.

Labiau įsigėrusiems nešvarumams geriausia naudoti specialiai laminuotoms grindims pritaikytas valymo priemones – kartais tam pasitelkiamas ir acetonas. Tokią grindų dangą reikėtų pasaugoti nuo įbrėžimų ir įspaudimų. Ant baldų kojelių pritvirtinkite specialias apsaugas, kėdę su ratukais naudokite kartu su kilimėliu, o prie lauko durų patieskite visus nešvarumus gerai surenkantį ir papildomų įbrėžimų išvengti leidžiantį kilimėlį.

Įsidėmėję šią informaciją, sėkmingai paklosite laminuotas grindis ir pasirūpinsite, kad jos tarnautų kaip įmanoma ilgesnį laikotarpį. Platus jų pasirinkimas Jūsų laukia Pigu.lt el. parduotuvėje arba spustelėjus čia.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Įmonės