0

Latvijoje pagal naujas taisykles, skirtas kovai su pandemija, nuo pirmadienio darbdaviai gali atleisti darbuotojus, atsisakančius skiepytis nuo COVID-19.

Išrinkti politikai, neturintis pasiskiepijimą patvirtinančio pažymėjimo, negalės vykdyti savo pareigų.

Nepasiskiepiję žmonės taip pat nebus įleidžiami į parduotuvių centrus, kurių plotas viršija 1,5 tūkst. kv. metrų.

Rygos parduotuvių centras „Domina“, kuriam taikomas šis suvaržymas, pirmadienį atrodė pustuštis, palyginti su ankstesnėmis dienomis. Apsaugininkas tikrino visus įeinančiuosius.

Nepasiskiepijusius darbuotojus dabar galima išsiųsti trijų mėnesių „neapmokamų priverstinių atostogų“, o paskui atleisti išmokant vieno mėnesio atlyginimo dydžio kompensaciją, jei jie vis tiek atsisakys pasiskiepyti.

Tačiau vyriausybė taip pat paskelbė atšaukianti naktinę komendanto valandą, pastarąsias tris savaites įpareigodavusią žmones nuo 20 val. iki 6 val. būti namuose.

„Mums pavyko išvengti grėsusios katastrofos ligoninėse… ir labiau sekasi skiepyti, bet mūšis dar toli gražu nebaigtas“, – viename straipsnyje rašė sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas (Danielis Pavliutas).

„Pacientų su plaučių infekcija skaičius Latvijos ligoninėse yra tris kartus didesnis už tą, kuriam pritaikyta sveikatos apsaugos sistema“, – sakė jis.

Naujausi duomenys apie vakcinaciją rodo, kad maždaug 60 proc. suaugusių Latvijos gyventojų yra visiškai pasiskiepiję. Tai vienas mažiausių skaičių Europos Sąjungoje.

Vis dėlto pastarosiomis savaitėmis, smarkiai padaugėjus užsikrėtimo koronavirusu, hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19 atvejų, labai padaugėjo ir besiskiepijančių žmonių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis