0

Lenkija tapo penktąja valstybe, prisijungusia prie Regioninio kibernetinės gynybos centro, kuris veikia kaip Lietuvos Nacionalinio kibernetinio saugumo centro filialas. Prisijungimą patvirtinančius dokumentus sausio 13 d. Vilniuje pasirašė Lenkijos ministro pirmininko kanceliarijos valstybės sekretorius Janusz Cieszyński.

„Kibernetinės grėsmės nepaiso sienų ir yra bendros visam mūsų regionui, todėl kaimyninės Lenkijos prisijungimas yra labai svarbus žingsnis stiprinant Regioninį kibernetinės gynybos centrą ir leis geriau vertinti mūsų viso regiono kibernetinio saugumo situaciją“, – sakė pasirašymo ceremonijoje dalyvavusi Krašto apsaugos ministerijos kanclerė Kristina Deviatnikovaitė.

Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje yra nuosekliai stiprinamas. 2022 m. šalių krašto apsaugos ministrai susitarė stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje ir įkūrė dvišalę darbo grupę. Tai pačiais metais buvo pasirašytas dvišalio bendradarbiavimo susitarimas tarp abiejų valstybių kibernetinio saugumo centrų, o jungtinė Lietuvos ir Lenkijos specialistų komanda užėmė antrąją vietą didžiausiose pasaulyje kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields 2022“.

„Turime plėtoti regionines kibernetinės gynybos iniciatyvas, ypač dabar, kai karas yra realus ir tampa vis labiau skaitmenizuotas. RKGC yra puiki praktinė iniciatyva, leidžianti padidinti mūsų saugumą. Lenkija aktyviai prisidės ir kviečia kitus prisijungti prie centro“, – kalbėjo J. Cieszyński.

Regioninis kibernetinės gynybos centras savo veiklą pradėjo 2021 m.. Tai yra pagrindinė praktinio bendradarbiavimo su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis kibernetinės gynybos srityje platforma, prie kurios yra prisijungę Sakartvelas, Ukraina ir Lenkija.

RKGC vykdo regiono kibernetinių grėsmių analizę ir dalinasi aktualia informacija su partneriais, organizuoja pratybas, mokymus ir analitinius tyrimus kibernetinio saugumo srityje.

KAM.lt nuotr.

KAM / K. Kavolėlio nuotr.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva