0

2021 10 29

Spalio 31 d. „EXPO 2020“ parodoje prasideda Miestų ir kaimo plėtros savaitė. Jos tema –  „Kaip gyventi ir augti darnoje su mūsų planeta“. Lietuva joje pristatys mūsų šalies šiuolaikinę architektūrą, statybos ir teritorijų raidos sektoriuje taikomą tvarumo ir kokybės praktiką.

Pristatymas, kurį parengė Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupė kartu su Nekilnojamojo turto plėtros agentūra, susideda iš dviejų dalių – su šiuolaikine šalies architektūra supažindinančio vaizdo klipo ir pranešimo „Tvarumo link: Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriaus perspektyva“. Pranešime bus kalbama apie tai, kad aplinkai draugiški pastatai mažina įtaką klimato kaitai, juose žmonėms patogiau gyventi.

Su šiuolaikine šalies architektūra supažindinančiame vaizdo klipe galima pamatyti dalį geriausių pastarųjų metų mūsų architektūros ir urbanistikos kūrinių, kurie atskleidžia Lietuvoje vyraujančias tvarumo, pagarbaus santykio su gamta paieškas kaimo vietovių ir modernių miestų pastatų architektūroje.

Kiekvieną dieną Lietuvos paviljone vyks diskusijos aktualiomis temomis: apie pramoninių ir kitų apleistų teritorijų konversijos projektus, paverčiančius jas aktyvia miestų dalimi, pritaikyta gyventojų reikmėms, aukštos kokybės architektūrą, kuri įsilieja į aplinką ištrindama ribas tarp to, ką sukuria gamta ir žmogus, ir kt.

„Dalinsimės pandemijos metu įgyta patirtimi, kuri parodė, kad lietuviams gyventi kokybiškame būste su natūralia lauko erdve poilsiui labai svarbu, ir tokio būsto poreikis yra didelis. Kokybiška gyvenamoji aplinka turi būti ne tik funkciniu, techniniu, ekonominiu, ekologiniu, bet ir estetikos, dizaino požiūriu“, – sako Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vyresnioji patarėja Asta Rokickienė.

 

Mūsų šalies paviljonas, kurį suprojektavo mažosios bendrijos „Baukas“ architektai, yra vienas iš tvarios architektūros ir statybos pavyzdžių. Jis sujungia modernias ir tradicines architektūros tendencijas: žvilgsnį traukia neįprastos Dubajuje medinės konstrukcijos, atviras įėjimo portalas, papuoštas natūralių spalvų tradicinėmis langinėmis, ant pastato sumontuota šiuolaikinė saulės baterijų elektrinė. Medžio motyvas tęsiamas ir interjere.

Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupė pristatymus planuoja spalio 31 d.–lapkričio 2 d. Tarp jų yra dvi savaitgalio dienos,  tad vaizdo klipą pamatyti ir pranešimą išgirsti galės didelis Lietuvos paviljono lankytojų skaičius.

„EXPO 2020“ – viena didžiausių parodų pasaulyje. Joje šiais metais dalyvauja 192 šalys, įsirengusios savo paviljonus parodai skirtame 438 hektarų plote.

Pusmetį vyksiančioje parodoje numatyta dešimt teminių savaičių. Jau įvyko klimato ir bioįvairovės bei kosmoso savaitės. Jų metu šalių paviljonuose vyksta tematiniai renginiai, kuriuose valstybės dalyvės stengiasi parodyti savo pasiekimus. Daugiau informacijos apie teminių savaičių renginius galite rasti čia

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos