0

2021 09 02

Ketvirtadienį Lietuvą pasiekė humanitarinės pagalbos siunta iš Portugalijos – tai maisto daviniai skirti neteisėtai atvykusiems migrantams.

„Lietuva sulaukia vis daugiau paramos iš partnerių – tai ne tik pagalba, bet ir palaikymas mūsų veiksmams. Visos siuntos, kurios atvyksta skirtos migrantams, kad galėtų jiems užtikrinti minimalias apgyvendinimo sąlygas“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Dėl neteisėtos migracijos Lietuvoje nuo liepos 2 d. paskelbta ekstremali situacija. Lietuva pasienyje padidino pareigūnų pajėgas, pasitelkia kariuomenę. Iki kitų metų rudens ketinama įrengti fizinį barjerą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Spręsdama migrantų krizę, Lietuva dvišaliu pagrindu sulaukė iš Austrijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Ukrainos ekspertinės pagalbos, technikos, modulinių namelių, koncertinos. Be to, iš Austrijos, Estijos, Lenkijos ir Slovėnijos atvykę pareigūnai kartu su mūsų pasieniečiais dirba Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir padės valdant neteisėtos migracijos keliamus iššūkius.

Pagal Sąjungos civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantams apgyvendinti reikalingos įrangos iš 18 šalių.

Lietuvoje dirba Frontex, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos