0

2021 09 07

Pirmadienį vyko 13-asis Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame daug dėmesio skirta transporto sričiai. Per posėdį aptartas dvišalis bendradarbiavimas geležinkelių transporto, aviacijos, kelių transporto, pašto srityse.  
„Kazachstanas yra aktyviausias Vidurio Azijos šalių partneris, su kuriuo ketiname dar labiau sustiprinti ir plėtoti prekybinius bei ekonominius ryšius. Todėl džiugu, kad posėdžio metu buvo skirtas ypač didelis dėmesys transporto sričiai“, – sakė posėdyje dalyvavusi susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė.  
Lietuva siūlo Kazachstanui labiau išnaudoti Klaipėdos uosto galimybes krovinių vežimams. Be to, susitikime sutarta aktyvinti bendradarbiavimą aptarnaujant įvairių rūšių krovinius, keliaujančius iš arba į Kazachstaną per Klaipėdos jūrų uostą, stiprinti  bendradarbiavimą ir keistis patirtimi pašto gabenimo srityje, labiau panaudoti geležinkelių galimybes, kaip ekologiškiausio transporto rūšį. Aptarti kiti aktualūs klausimai.
Šalys susitarė dar šių metų spalio mėnesį surengti mišrios komisijos posėdį, kuriame bus siekiama spręsti klausimus, susijusius su abiejų šalių vežėjams sudaromas vienodas konkurencingas sąlygas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos