0

Prancūzijoje siaučiant miškų gaisrams, tūkstančiai žmonių netoli žymiausio Sen Tropezo kurorto priversti evakuotis. Gaisrus gesina apie tūkstantis ugniagesių. LRT RADIJO bendradarbė Paryžiuje Goda Klimavičiūtė tikina, kad siaučiančių itin didelių gaisrų nepavyksta užgesinti jau trečią parą.

Gaisrai Prancūzijoje įsiliepsnojo pirmadienį. Iš aplinkinių vietovių pradėti evakuoti žmonės, sako G. Klimavičiūtė. „Pasitelktos didesnės gaisrininkų pajėgos, skraido sraigtasparniai, pilantys vandenį. Gaisrai sukėlė tikrai didelę tragediją“, – tikina lietuvė.

Gaisrai įsiplieskė netoli Prancūzijos Rivjeros, dar vadinamos Žydruoju Krantu, kuris neabejotinai yra viena populiariausių atostogų vietų Senajame žemyne. „Į viršų nuo Žydrosios Pakrantės yra miškų ir kalnų masyvas. Būtent ten ir įsiplieskė ugnis pirmadienio popietę“, – sako G. Klimavičiūtė.

Gaisrui greitai išplisti padėjo smarkiai pučiantis mistralis (pranc. mistral − smarkus šaltas, sausas boros tipo vėjas, pučiantis nuo kalnų visais metų laikais Prancūzijos pietryčiuose: Ronos slėnyje bei Provanse, – LRT.lt), toliau pasakoja lietuvė. Anot jos, vėjo greitis siekė net 60–80 km/val.

„Toks smarkus vėjas ugnį išnešiojo labai greitai. Dar viena priežastis, dėl ko gaisras taip greitai išplito, yra šiame regione vyraujanti labai aukšta oro temperatūra, – teigia Paryžiuje gyvenanti lietuvė. – Viskas ten ir taip buvo labai sausa, tad ugniai išplisti daug laiko nereikėjo.“

Žydrojo Kranto, pasak G. Klimavičiūtės, ugnis nepasiekė, tačiau dūmai jau aiškiai matomi, o kai kur fiksuojami krintantys pelenai. „Žmonės mato į prabangius baseinus krintančius pelenus. Šiandien kalbėjau su ten esančia drauge. Ji patikino, kad baseine yra pelenų.

Nors Žydrosios Pakrantės ugnis ir nepasiekė, nuostoliai yra labai dideli. Kiekvienas tame regione sudegęs namas yra labai brangus. Sudegusių namų ir nukentėjusių žmonių tikrai yra. Evakuoti bent septyni tūkstančiai žmonių iš namų ir iš vietų, kuriose jie atostogavo“, – LRT RADIJUI tiesiogiai iš Prancūzijos praneša Goda Klimavičiūtė.

Reportažo apie gaisrus Prancūzijoje klausykitės ir radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva