0

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, bendradarbiaudama su Vokietijos gynybos pramone, Lietuvoje remontuoja iš kovos veiksmų Ukrainoje atgabentus tankus „Leopard 2”. Tankai, atkūrus jų technines galimybes, grąžinami į mūšį. Penktadienį Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone buvo pademonstruoti jau suremontuoti tankai, kurie netrukus išriedės atgal į kovos lauką Ukrainoje.

„Lietuva nuosekliai remia Ukrainos kovą už savo nepriklausomybę ir ne tik siunčia karinę paramą, bet ir padeda remontuoti kovos lauke itin reikalingus tankus „Leopard“. Šiandien galime pamatyti, kaip atrodo jau suremontuotas ir antram gyvenimui prikeltas galingasis tankas, kuris netrukus bus grąžintas į Ukrainą“, – lankydamasis Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Tankus Lietuvoje remontuoja įmonė „Lithuania Defense Services“ (LDS). Tai dviejų NATO šalims ginkluotę tiekiančių ir didžiausių Europoje karinės technikos gamintojų – Vokietijos bendrovių „Rheinmetall“ ir „Krauss-Maffei Wegmann“ – 2022 metais Lietuvoje įsteigta bendra įmonė. Ji skirta Baltijos jūros šalių regione dislokuotų NATO sąjungininkų pajėgų eksploatuojamų kovinių transporto priemonių priežiūrai ir remontui.

Įmonei „Lithuania Defense Services“ priklausančios remonto dirbtuvės yra įsikūrusios Jonavoje. Nuo šių metų spalio mėnesio „Lithuania Defense Services“ remonto dirbtuvėse remontuojami iš Ukrainos mūšio lauko atvežti sugadinti „Leopard 2“ tankai.

Lietuva jau yra organizavusi Ukrainai perduotų ir karo veiksmuose dalyvavusių savaeigių „PzH2000“ haubicų remontą ir grąžinimą į Ukrainą.

Karinės paramos Ukrainai paketus Lietuva formuoja atsižvelgdama į didžiausius Ukrainos poreikius ir prioritetus.

KAM nuotr.

The post Lietuvoje suremontuoti tankai „Leopard 2“ netrukus bus Ukrainoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva