0

Prezidento sutuoktinė Diana Nausėdienė telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento žmona Jill Biden.

Pirmosios ponios kalbėjosi apie sužeistų Ukrainos karių gydymą bei reabilitaciją, aptarė artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje.

Lietuvos pirmoji ponia priminė, jog praėjusiais metais buvo minimas Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-metis. „Lietuvai gyvybiškai svarbūs tvirti transatlantiniai saitai, be kurių neįsivaizduojame savo saugumo. Labai vertiname tai, kad sunkiausiais mūsų istorijos laikotarpiais JAV buvo nepakeičiamas Lietuvos valstybingumo ramstis“, – sakė D. Nausėdienė.

Išskirtinis dėmesys pokalbyje buvo skirtas humanitarinės pagalbos Ukrainai tema. Pirmoji ponia pristatė nuo 2014 metų Lietuvoje teikiamas gydymo ir reabilitacijos paslaugas sužeistiems ukrainiečiams kariams, glaudžiai bendradarbiaujant su Ukrainos kariuomene.

„Praėjusiais metais, Rusijai įsiveržus į Ukrainą ir prasidėjus aktyviems karo veiksmams, ši pagalba išsiplėtė, ypač karinės reabilitacijos srityje. Turime valstybės mastu išvystytą sistemą, kuri apima tiek ilgalaikę karinę bei finansinę paramą Ukrainai, tiek gydymo paslaugas šios šalies gynėjams“, – kalbėjo Lietuvos pirmoji ponia.

D. Nausėdienės teigimu, kadangi JAV taip pat aktyviai rūpinasi sužeistų Ukrainos karių gydymu, abi šalys turi didelį potencialą dalintis gerąja patirtimi bei bendradarbiauti šioje srityje.

Kalbėdama apie NATO viršūnių susitikimą, Lietuvos pirmoji ponia akcentavo, jog NATO lyderių sutuoktinių buvimas Vilniuje tik dar labiau sustiprins glaudų bendraminčių klubą, atstovaujantį minkštajai galiai, kuri yra tapusi reikšminga bendravimo ir bendradarbiavimo tarp šalių dalimi, puoselėjančia žmogiškąsias vertybes bei humaniškumo principus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva