0

2021 09 18

2021 m. rugsėjo 17 d. energetikos ministras Dainius Kreivys kartu su oficialia Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama delegacija lankėsi Varšuvoje, kur surengtas antrasis Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių posėdis.

Jo darbotvarkėje aptarti ir svarbūs abiem kaimyninėms valstybėms klausimai energetikos srityje: strateginiai energetikos infrastruktūros projektai, energetinio saugumo užtikrinimas, regioninė dujų rinkų integracija, bendradarbiavimo stiprinimas atsinaujinančios energetikos srityje, Europos Sąjungos (ES) klimato politikoje reikšmingą vaidmenį atliekantys energetikos aspektai.

„Žvelgdami į kartu nueitą kelią, jau dabar galime matyti konkrečius ir apčiuopiamus strateginės partnerystės su Lenkija rezultatus. Santykiai tarp mūsų šalių yra puikūs, ypač bendrų energetikos infrastruktūros projektų įgyvendinimo srityje. Tai rodo, kad žvelgiame ta pačia kryptimi, turime aiškų darbų planą, kurio laikydamiesi kartu siekiame bendrų tikslų energetikos srityje. 2025 m. planuojamas įgyvendinti Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių elektros energetikos sistemų sinchronizavimas su Lenkijos energetikos tinklais per sinchroninę „LitPol Link jungtį“ kartu su nuolatinės srovės aukštos įtampos jungtimi Baltijos jūroje „Harmony Link“ gerokai padidins energetinį saugumą regione, o 2022 m. pradėsianti veikti Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio jungtis (GIPL) yra vienas svarbiausių projektų Lietuvos energetikoje, kuris atvers duris konkurencingai Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos gamtinių dujų rinkai“, – sako energetikos ministras D. Kreivys.

Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdžio apimtyje įvyko ministro susitikimas su už energetiką atsakingu Lenkijos klimato ir aplinkos ministru Michał Kurtyka ir Lenkijos Vyriausybės strateginės energetinės infrastruktūros įgaliotiniu Piotr Naimski. Susitikime aptarta sparti strateginių sinchronizacijos ir GIPL projektų įgyvendinimo pažanga ir artimiausio laikotarpio planai, galimybės gilinti regioninės dujų rinkos integraciją ir veiksmingai panaudoti dujų perdavimo  infrastruktūrą, kalbėta apie galimybes plėtoti bendradarbiavimo potencialą atsinaujinančios energijos srityje siekiant atliepti Europos žaliojo kurso ir klimato kaitos tikslus. Ministrai aptarė gamtinių dujų vaidmenį ES klimato politikoje ir pabrėžė jų svarbą tiek kaip energijos  rūšies, tiek energetinio saugumo požiūriu pereinamuoju laikotarpiu siekiant klimatui neutralios ekonomikos.

Ministras D. Kreivys Lenkijos kolegoms padėkojo už paramą Lietuvai regioniniu ir ES lygiu dėl nesaugios Baltarusijos Astravo atominės elektrinės boikoto ir prekybos elektra su trečiosiomis šalimis apimčių ribojimo.

Kartu su oficialia delegacija vizito Varšuvoje metu energetikos ministras D. Kreivys aplankė Lenkijos žydų istorijos muziejų „Polin“. Antrasis Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių posėdis įvyko kaimyninei valstybei minint Sovietų invazijos į šalį 82-ąsias metines.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos