0

2021 08 30

Šį vakar į Lietuvą atvyko Lenkijos policijos pajėgos, kurios kartu su Lietuvos policijos pareigūnais  nuo trečiadienio saugos Lietuvos sieną nuo neteisėtai ją kertančių migrantų.

„Neabejoju, kad bendromis jėgomis įveiksime šį iššūkį ir apginsime Lietuvą ir Lenkiją nuo Baltarusijos režimo organizuojamų atakų. Abiejų šalių pareigūnai yra profesionalūs ir puikiai išmano savo darbą. Istoriškai Lietuva ir Lenkija visuomet bendradarbiavo ir šis kartas ne išimtis“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, pasitikusi Lenkijos pareigūnus. Į Lietuvą atvyko 53 policininkai, kurie dirbs Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Planuojama, kad šie pareigūnai dirbs mėnesį, vėliau juos pakeis kiti kolegos.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kamińskis išlydėdamas pareigūnus neabejojo, kad pareigūnai profesionaliai atliks savo pareigas ir padės užtikrinti Lietuvos sienos apsaugą. 

Pasitikdamas kolegas iš kaimyninės šalies Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pažymėjo, kad  Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai vykdys užduotis pasienio ruožuose ir prisidės prie neteisėtos imigracijos pažeidimų užkardymo.

Dėl neteisėtos migracijos Lietuvoje nuo liepos 2 d. paskelbta ekstremalioji situacija. Šalyje dirba „Frontex“, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę. Lietuva pasienyje padidino pareigūnų pajėgas, pasitelkia kariuomenę.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4 146 migrantai.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos