0

Birželio 24-28 d. Suomijoje Tikkakoski Jyväskylä mieste atvirame ir regioniniame Karinės aeronautikos penkiakovės čempionate dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) vyrų ir moterų komandos.

Čempionatas buvo organizuojamas Suomijos karinių oro pajėgų akademijoje. Šiame čempionate Lietuvių kariai varžėsi su Brazilijos, Danijos, Suomijos, Švedijos ir Ukrainos karinės aeronautikos penkiakovės kariais (viso 30 vyrų ir 15 moterų). Pirmąją vietą bendroje atviroje čempionato įskaitoje iškovojo Ukrainos rinktinė, antrą – Suomijos, trečiąją – Brazilijos. Regioninio čempionate, Suomija – pirmąją, Švedija – antrąją, Lietuva – trečiąją.

Vyrų komandoje geriausią rezultatą pasiekė kpt. Justinas Kontautas, kuris individualioje atviroje čempionato įskaitoje užėmė 13 vietą, regioninėje čempionato įskaitoje 5 vietą. Tarp vyrų komandų KOP rinktinė atviroje čempionato įskaitoje užėmė 6 vietą iš 12 komandų ir regioninėje čempionato įskaitoje 3 vietą iš 8 komandų.

Moterų komandoje geriausią rezultatą pasiekė vyr. srž. Vaiva Pėstininkė, kuri individualioje atviroje čempionato įskaitoje užėmė 5 vietą, regioninėje čempionato įskaitoje 3 vietą. Tarp moterų komandų KOP rinktinė atviroje čempionato įskaitoje užėmė 2 vietą iš 9 komandų, regioninėje čempionato įskaitoje 1 vietą.

Karinės aeronautikos penkiakovę sudaro įvairios sporto šakos: 100 m. plaukimas su kliūtimis, šaudymas iš 10 m. pneumatiniu pistoletu, fechtavimas, kamuolio varymosi rungtis, kliūčių ruožo rungtis ir sportinis orientavimasis. Kiekviena užduotis suformuota taip, kad karinių oro pajėgų kariai galėtų pademonstruoti savo specialiuosius sugebėjimus – taiklumą, vikrumą, greitumą, koncentraciją, įtampos po fizinio krūvio neutralizavimą, orientavimąsi, kliūčių sausumoje ir vandenyje įveikimą. Karinės aeronautikos penkiakovės metu yra organizuojama papildoma užduotis – oro ralis, kada lakūnai demonstruoja savo operacijų planavimo ir navigavimo sugebėjimus.

Karinė aeronautikos penkiakovė, tai sporto šaka sugalvota Prancūzijoje Karinių oro pajėgų vado E. Petit 1948 metais. Sporto šaka sukurta tam, kad lakūnai, o šiuo metu ir visas Karinių oro pajėgų personalas galėtų bendrauti tarpusavyje, stiprintų komandą ir sportuodami gautų įgūdžius reikalingus kiekvienam pilotui ar kitos specialybės kariui.

KOP  informacija ir nuotraukos

The post Lietuvos kariai dalyvavo Karinės aeronautikos penkiakovės čempionate Suomijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva